Мінцифри у 2023 році долучиться до питання запровадження Електронного судочинства, – голова Комітету з питань правової політики

16:39, 27 грудня 2022
ЄСІТС чекає технічний аудит, який буде проводитися за участі Міністерства цифрової трансформації, після чого буде визначена подальша доля електронного судочинства.
Мінцифри у 2023 році долучиться до питання запровадження Електронного судочинства, – голова Комітету з питань правової політики
Джерело фото: пресслужба Мінцифри
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

У 2023 році планується приділити чимало уваги запровадженню електронного судочинства. Питання побудови функціонуючого електронного суду в Україні це один з топ-пріорітетів, зазначив у коментарі «Судово-юридичній газеті» голова Комітету Верховної Ради з питань правової політики Денис Маслов. Систему планують уніфікувати з системою виконавчих проваджень та з системами правоохоронних органів.

За його словами, міжнародні партнери України – представники США, ЕС готові підтримати фінансово та експертно створення в Україні ЄСІТС, але спочатку має бути проведено технічний аудит.

Проект технічного завдання на проведення аудиту вже напрацьований, узгоджується міжнародними представниками, після чого Мінцифри внесе свої корективи, і проект техзавдання буде зафіксований між всіма стейкхолдерами.

До процесу, за словами Дениса Маслова, може долучитися особисто Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«У нас є порозуміння у цьому процесі. Ми вважаємо, що до нього має бути залучено Міністерство цифрової трансформації, як один з лідерів цього процесу, і безпосередньо міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. У нас вже були перемовини, серія зустрічей між нашими міжнародними партнерами, які готові виділяти кошти на цей проект.

Спочатку це буде технічний аудит. Відповідальним за його проведення і координацію процесу з технічної частини, ми вважаємо, має бути Міністерство цифрової трансформації, я сподіваюсь, що міністр цифрової трансформації підтвердить вже публічно свій обов’язок і свою особисту долученість до цього процесу.

Проект технічного завдання нами вже розроблено, і він зараз знаходиться на погодженні у наших європейських та американських партнерів. Після того, як він фіксується Міністерством цифрової трансформації, ми можемо проводити технічний аудит з конкретними рекомендаціями щодо подальшої розбудови системи електронного судочинства. Відверто – які модулі у пріоритеті, які потрібно робити «з нуля» або ж всю систему треба робити «з нуля».

Тому перший етап проведення технічного аудиту ми будемо координувати на базі нашого Комітету разом з Міністерством цифрової трансформації та нашими партнерами, звичайно, ДСА, представниками Верховного Суду.

Після висновку технічного аудиту формулюються конкретні рекомендації, так звана roadmap, разом з фінансуванням цього проекту.

Сьогодні, я відчуваю, є довіра міжнародних партнерів і є розуміння, що Міністерство цифрової трансформації готове нам допомагати у розбудові цієї системи», - зазначив Денис Маслов.

Разом з тим, як раніше писала «Судово-юридична газета», Кабмін затвердив План заходів на 2023 рік щодо цифровізації державних послуг, але про суди та виконавчі документи у ньому не йдеться.

Автор: Наталя Мамченко

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Марина Гниличенко
    Марина Гниличенко
    суддя Київського районного суду м. Одеси
  • Віктор Панкулич
    Віктор Панкулич
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду