Суддя, якого підозрюють у отриманні хабара, відсторонений на два місяці

11:42, 23 серпня 2017
Вища рада правосуддя відсторонила до 17 жовтня 2017 року суддю Новопсковського районного суду Луганської області Романа Потапенко.
Суддя, якого підозрюють у отриманні хабара, відсторонений на два місяці
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Сьогодні, 23 серпня, Вища рада правосуддя прийняла рішення відсторонити від здійснення правосуддя майже на два місяці суддю і одночасно голову Новопсковського районного суду Луганської області Романа Потапенко.

Таким чином, Рада правосуддя задовольнила клопотання прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Юрія Олефіра. Втім, Роман Потапенко продовжить здійснення обов'язків голови Новопсковського районного суду.

Сам Роман Потапенко сьогодні заявив, що в його відношенні мала місце провокація, оскільки він часто виносив рішення, з якими були не згодні правоохоронні органи.

Нагадаємо, що Роман Потапенко підозрюється в отриманні хабара в розмірі $3 тис. за винесення виправдувального вироку в кримінальному провадженні по шахрайству. 18 серпня Солом'янський райсуд столиці відмовився заарештувати суддю і звільнив його з-під варти. А перед цим Вища рада правосуддя відмовилася дати дозвіл на арешт судді.

Що стосується ще одного фігуранта кримінального провадження у справі про хабарі, глави Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Луганської області Анатолія Воронкіна, то 18 серпня суд обрав йому запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

«Судово-юридична газета» повідомляла, що Вища рада правосуддя 18 серпня відмовилася дати згоду на утримання під вартою голови Новопсковського райсуду Луганської області Романа Потапенко і звернулася в Генеральну прокуратуру для притягнення до відповідальності осіб, що зробили замах на гарантії незалежності суду.

Автор:
Закон про посилення мобілізації: військовий облік та інші зміни для українців за кордоном
Telegram канал Sud.ua
Закон про посилення мобілізації: військовий облік та інші зміни для українців за кордоном
Сьогодні день народження святкують
  • Володимир Мельничук
    Володимир Мельничук
    суддя Шостого апеляційного адміністративного суду