Хто винен у відключенні гарячої води: Київрада або Київенерго

11:20, 27 липня 2017
Один є власником тепломереж, а інший їх управителем, але хто конкретно відповідає за їх стан — незрозуміло.
Хто винен у відключенні гарячої води: Київрада або Київенерго
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Величезний борг киян за отриману гарячу воду і централізоване опалення прямо впливає на те, чи будуть належним чином підготовлені теплові мережі міста до майбутнього опалювального сезону.

Про це 26 липня 2017 року на прес-брифінгу повідомила фінансовий директор ПАТ «Київенерго» Тетяна Грязнова.

За її словами, заборгованість населення перед Київенерго становить близько 1,4 млрд грн.

Незважаючи на це, компанія не припиняє знаходити кошти на випробування, ремонт і відновлення тепломереж міста в міжопалювальний сезон. Рівень аварійності тепломереж в порівнянні з минулим роком значно зріс, адже вони, за оцінками фахівців, зношені в середньому на 70%.

«Ми розуміємо, що може бути катастрофа, якщо цього не робити», — підкреслює фінансовий керівник компанії.

У той же час, як зазначила Тетяна Грязнова, теплові мережі знаходяться у власності територіальної громади міста Києва, а Київська міська держадміністрація є представником власника. Таким чином, всі права і обов'язки власника належать КМДА. Як власник, КМДА може відновлювати і проводити ремонтні роботи на тих ділянках теплових мереж, які вона вважає необхідними.

«Всі ці роботи в обов'язковому порядку узгоджуються з Київенерго, тому що компанія в свою чергу є керуючою тепломережами і несе відповідальність за їх збереження і поточний стан», — зазначила представник Київенерго.

Якщо це так, то незрозуміло, чому Київська міськадміністрація, передавши в управління Київенерго міські тепломережі, продовжує брати участь в їх ремонті, як, наприклад, на просп. Соборності (колишньому Возз'єднання). У зв'язку з ремонтом подача гарячої води до середини жовтня припинена в сотні будинків Русанівки і Березняків.

Городянину, що регулярно оплачує комунальні рахунки має бути все одно, що «там з трубами», проте до кого тепер пред'являти претензії — незрозуміло. Що у Київенерго, що у КМДА тепер є привід переводити відповідальність один на одного.

Автор:
Закон про мобілізацію: наслідки для військовозобов’язаних, що буде з відстрочкою
Telegram канал Sud.ua
Закон про мобілізацію: наслідки для військовозобов’язаних, що буде з відстрочкою
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Андрій Грушицький
    Андрій Грушицький
    суддя Верховного Суду у Касаційному цивільному суді
  • Алла Корніюк
    Алла Корніюк
    суддя Хмельницького апеляційного суду