Мін’юст просять не зупиняти діяльність нотаріусів, які не змогли внести бланки до Реєстру через перебої з енергопостачанням

15:29, 25 жовтня 2022
Планове та позапланове вимкнення електроенергії, технічні проблеми в роботі офісної техніки та інтернету не дозволяють нотаріусам спланувати прийом громадян та вносити бланки до Єдиного реєстру відповідно до Порядку.
Мін’юст просять не зупиняти діяльність нотаріусів, які не змогли внести бланки до Реєстру через перебої з енергопостачанням

Нотаріальна палата України звертає увагу Міністерства юстиції України на проблему, яка виникла в нотаріаті у зв’язку із війною та стосується обліку спеціальних бланків нотаріальних документів, що впливає і на реалізацію прав громадян, які звертаються за вчиненням нотаріальних дій. Відповідна заява з’явилась на офіційному сайті НПУ.

«Вся територія України піддається особливо активним атакам з боку рф, зокрема відбуваються постійні влучання по об’єктах інфраструктури, виведення з ладу мереж. Планове та позапланове вимкнення електроенергії, технічні проблеми в роботі офісної техніки та інтернету не дозволяють нотаріусам спланувати прийом громадян та вносити бланки до Єдиного реєстру відповідно до Порядку.

Нотаріуси чітко й відповідально дотримуються законодавчих норм, але наразі стали заручниками ситуації та змушені відмовляти у вчиненні нотаріальних дій, які гостро необхідні громадянам, щоб не потрапити під санкції, адже за несвоєчасне внесення або невнесення відомостей про витрачання бланків передбачена відповідальність, зокрема зупинення діяльності.

Зважаючи на численні звернення нотаріусів із усієї України, НПУ просить Мін’юст не вживати заходи щодо зупинення нотаріальної діяльності стосовно тих нотаріусів, які не змогли внести бланки до Єдиного реєстру через перебої енергопостачання, відсутність інтернету, вихід з ладу офісної техніки тощо.

В таких умовах для підтвердження поважності причини НПУ вважає достатнім складення нотаріусом відповідного акта (фіксацію певної події/аварії тощо) у довільній формі, з датою, вихідним номером, скріпленого підписом та печаткою.

Також НПУ просить не зобов’язувати нотаріусів вимагати підтверджуючі документи від підприємств електропостачання, ремонту техніки, інтернет-провайдерів, оскільки в умовах війни часто відсутня можливість отримати такі документи.

НПУ сподівається на розуміння регулятором умов роботи, в яких знаходяться нотаріуси України», — сказано у заяві.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Слідкуйте за найактуальнішими новинами в наших групах Viber та Telegram.
Брифінг голови Вищої ради правосуддя Григорія Усика щодо призначення членів ВККС, ОНЛАЙН
Брифінг голови Вищої ради правосуддя Григорія Усика щодо призначення членів ВККС, ОНЛАЙН
Головне за день