Державі повернули курортні землі на Львівщині, незаконно передані у приватну власність

12:30, 17 березня 2023
Згідно із законодавством, землі водного фонду не можуть передаватися у приватну власність.
Державі повернули курортні землі на Львівщині, незаконно передані у приватну власність
Джерело фото: facebook.com/kyiv.gp.gov.ua

Державі повернули курортні землі на Львівщині вартістю 454 млн грн,  які незаконно перебували у приватній власності. Про це повідомляє Київська міська прокуратура.

Слідство встановило, що у 2019 році на підставі розпорядження Львівської обладміністрації товариство придбало земельну ділянку площею 15 га в курортній зоні Львівської області. До складу цієї ділянки також входив ставок площею понад 9 га, що є землями водного фонду.

Передача земельної ділянки з водоймою від держави у приватну власність відбулася незаконно, оскільки згідно з вимогами законодавства, землі водного фонду не можуть передаватися у приватну власність, за винятком замкнених природних водойм площею до 3 га.

«З оглядну на вказане, Львівська обласна прокуратура звернулась до суду з позовною заявою про визнання недійсним розпорядження та договору купівлі-продажу земельної ділянки.
 
Справа розглядалася судами неодноразово. У 2021 році суди двох інстанцій відмовили у задоволені позову.
 
За результатами касаційного оскарження Київською міською прокуратурою незаконних судових рішень, Верховний Суд погодився із доводами прокурора, скасував судові рішення та скерував справу на новий розгляд до суду першої інстанції.
 
Господарський суд міста Києва, розглядаючи вказану справу, погодився із правовою позицією прокурора Київської міської прокуратури та своїм рішенням задовольнив позов повністю, відновивши право власності держави на землі водного фонду», – йдеться у повідомленні.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.


 

Слідкуйте за найактуальнішими новинами в наших групах Viber та Telegram.
Вища рада правосуддя призначає членів ВККС, онлайн-трансляція
Вища рада правосуддя призначає членів ВККС, онлайн-трансляція
Сьогодні день народження святкують
 • Едуард Іванов
  Едуард Іванов
  суддя Одеського окружного адміністративного суду
 • Олег Новіков
  Олег Новіков
  суддя Черкаського апеляційного суду
 • Олег Тимошенко
  Олег Тимошенко
  заступник голови Північно-західного апеляційного господарського суду