Хто із військових може подати рапорт про переміщення на нове місце військової служби

21:32, 22 квітня 2023
У якому випадку військовослужбовець може подати рапорт для переміщення в іншу місцевість.
Хто із військових може подати рапорт про переміщення на нове місце військової служби
Фото із відкритих джерел
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

У випадку, коли військовослужбовець не належав до категорій населення, які мають певні особливості щодо проходження військової служби на момент початку проходження військової служби, а потім його життєві обставини змінилися, він може заявляти про переведення за відповідних підстав. Про це розповіли у Координаційному центрі з надання правової допомоги.

Також ми писали, хто має право проходити військову службу у регіоні реєстрації: роз’яснення. 

«Зокрема, відповідно до пункту 113 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, переміщення військовослужбовця за станом здоров’я або за станом здоров’я членів його сім’ї здійснюється за рапортом військовослужбовця та за наявності відповідного медичного висновку.

Для переміщення в іншу місцевість військовослужбовець до рапорту додає відповідні документи, які підтверджують необхідність зміни місця проживання:

  • дружини чи чоловіка;
  • його чи її неповнолітніх дітей, повнолітніх дітей – учнів чи студентів навчальних закладів за денною формою навчання, які перебувають на утриманні військовослужбовця, та дітей-інвалідів I або II групи;
  • непрацездатних батьків військовослужбовця та його (її) дружини (чоловіка);
  • братів, сестер військовослужбовця та його (її) дружини (чоловіка), які перебувають на його (її) утриманні.

Переміщення на нове місце військової служби військовослужбовця, який проходить військову службу за контрактом, викликане потребою догляду за непрацездатними чи хворими батьками, дружиною (чоловіком) чи особами, які виховували його з дитинства замість батьків і були визнані опікунами та мешкають окремо від сім’ї військовослужбовця, здійснюється командирами з’єднань, рівнозначними їм і вище посадовими особами на підставі рапорту військовослужбовця та відповідних документів, які підтверджують потребу в постійному сторонньому догляді  за ними.

Варто зауважити, що переміщення, відповідно до пункту 110 зазначеного положення, здійснюється наказами посадової особи, якій підпорядковані відповідні з’єднання, військові частини та оперативні командування, Головнокомандувача Збройних Сил України та наказом керівника служби персоналу Міністерства оборони України.

Як діяти, якщо отримали відмову у переведенні до іншого місця служби

У випадку, коли особі відмовляють у переведенні в іншу військову частину або порушують вимоги статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», вона може діяти наступним чином:

  • звернутися безпосередньо до командира із рапортом та документами, які підтверджують наявність обставин щодо проходження служби за місцем проживання;
  • звернутися до суду адміністративної юрисдикції. Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 19 Кодексу адміністративного судочинства, юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема у спорах з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;
  • звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Відповідно до Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» особа може звернутися до Уповноваженого, якщо її права та свободи порушено органами державної влади, органами місцевого самоврядування та їх посадовими і службовими особами, а також юридичними та фізичними особами», - пояснили фахівці.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій. 

Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Руслан Гринчук
    Руслан Гринчук
    суддя Хмельницького апеляційного суду
  • Надія Губенко
    Надія Губенко
    суддя Верховного Суду у Касаційному господарському суді