Євросоюз відповів на видачу паспортів РФ на території ОРДЛО

12:46, 9 августа 2019
Невизнання таких паспортів перебуває у компетенції кожної держави — члена Євросоюзу.
Євросоюз відповів на видачу паспортів РФ на території ОРДЛО

Європейський Союз розробляє єдині рекомендації стосовно «ідентифікації та можливого невизнання» російських паспортів, виданих мешканцям деяких районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) України, що наразі є підконтрольними російським окупантам.

Про це повідомив речник ЄС у заяві DW.

Такі рекомендації для держав — членів ЄС та їхніх консульств розробляє Єврокомісія з Європейською службою зовнішніх справ у координації з делегаціями ЄС у Києві та Москві. Настанови стосуватимуться питання видачі віз, прохання про які в Росії чи в Україні подаватимуть мешканці Донбасу з паспортами РФ. Речник ЄС також наголосив, що невизнання таких паспортів перебуває у компетенції кожної держави — члена Євросоюзу.

У заяві йдеться, що 20 червня глави держав і урядів ЄС висловили надзвичайне занепокоєння з приводу квітневого указу президента Росії Володимира Путіна щодо спрощення видачі паспортів мешканцям ОРДЛО. На саміті ЄС зауважили, що такий крок «суперечить духу та цілям» Мінських домовленостей. Саме тоді Європейська Рада заявила про готовність розглянути подальші заходи, включно з невизнанням таких російських паспортів.

Нагадаємо, «Судово-юридична газета» повідомляла про те, що у Зеленського розповіли про взаємодію Росії та України в ПАРЄ.

Крім того, ми писали про те, що відповідальність за розрив ракетного договору лежить на Росії.

 

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Віталій Безгін про те, як «Слуга народу» збирається реформувати державну службу
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Светлана Хома
    Светлана Хома
    судья Хозяйственного суда Тернопольской области
  • Ирина Венедиктова
    Ирина Венедиктова
    председатель Комитета Верховной Рады Украины