Рада ухвалила постанову щодо соцзахисту населення через підвищення тарифів

12:23, 28 января 2021
Документ підтримали понад 337 народних депутатів.
Рада ухвалила постанову щодо соцзахисту населення через підвищення тарифів

У четвер, 28 січня, Верховна Рада прийняла Постанову №4650 «Про заходи, спрямовані на соціальний захист населення, у зв’язку з підвищенням цін (тарифів) на житлово-комунальні послуги».

Постановою, зважаючи на економічну ситуацію в Україні, що виникла внаслідок поширення коронавірусної хвороби (COVID-19), Кабінету Міністрів України доручено:

  • невідкладно внести зміни стосовно збільшення соціальних нормативів розрахунку субсидій на використання газу, електричної енергії, теплової енергії, інших послуг, а також забезпечити спрощення доступу пенсіонерів, осіб з інвалідністю, безробітних до системи субсидій, передбачивши забезпечення введення змінених норм розрахунку субсидій з 1 жовтня 2020 року, до таких постанов:
  • від 21 жовтня 1995 р. №848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива»,
  • від 27 липня 1998 р. №1156 «Про новий розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива у разі надання житлової субсидії»,
  • від 6 серпня 2014 р. №409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування»;

у місячний строк:

- подати Верховній Раді України пропозиції щодо внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» у частині збільшення видатків за бюджетною програмою «Виплата пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у грошовій формі» (код 2501230);

- вивчити питання та подати пропозиції щодо внесення змін до законодавства з метою завершення опалювального сезону 2020-2021 рр. на основі системи надання житлово-комунальних послуг населенню, що діяла до 1 січня 2021 року».

Постановою передбачено встановлення пільг на електричну енергію населенню, яке проживає в 30-кілометровій зоні атомних електростанцій, дитячим будинкам сімейного типу.

Верховна Рада рекомендує Антимонопольному комітету України вжити відповідно до законодавства заходів щодо недопущення антиконкурентних узгоджених дій та зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку суб'єктами господарювання, що здійснюють надання житлово-комунальних послуг населенню.  

Нагадаємо, «Судово-юридична газета» повідомляла, що Зеленський заявив, що тарифи на газ знижено з його ініціативи

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій. 

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Компенсація суддівської винагороди за карантин та зарплата апарату судів: що робити
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Владимир Иващук
    Владимир Иващук
    судья Ровненского апелляционного суда
загрузка...