Розблокування судової реформи: Верховна Рада проводить позачергове засідання, трансляція

14:00, 20 июля 2021
Під час засідання планується розглянути 10 проектів постанов.
Розблокування судової реформи: Верховна Рада проводить позачергове засідання, трансляція

У вівторок, 20 липня, о 14.00 відбудеться позачергове пленарне засідання Верховної Ради України дев'ятого скликання, скликане у зв’язку з вимогою Президента України.

Згідно з порядком денним, під час засідання планується розглянути 10 проектів постанов щодо скасування рішень Верховної Ради про прийняття в цілому чотирьох законів:

- «Про скасування рішення Верховної Ради України про повторне прийняття в цілому з урахуванням пропозицій Президента України Закону про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України», №3711-д-П2;

- «Про скасування рішення Верховної Ради України про прийняття у другому читанні та в цілому проекту Закону "Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності"», №3822-П, 3822-П1, 3822-П2;

- «Про скасування рішення Верховної Ради України про прийняття у другому читанні та в цілому проекту Закону "Про внесення до деяких законів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя"», №5068-П, 5068-П1, 5068-П2, 5068-П3;

- «Про скасування рішення Верховної Ради України від 14 липня 2021 року про прийняття у другому читанні та в цілому як закону України проекту Закону про внесення змін до статті 188-32 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за невиконання законних вимог дисциплінарного інспектора Вищої ради правосуддя», №5069-П, 5069-П1.


15:13 Проект Постанови про скасування рішення Верховної Ради України від 14 липня 2021 року про прийняття у другому читанні та в цілому як закону України проекту Закону про внесення змін до статті 188-32 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за невиконання законних вимог дисциплінарного інспектора Вищої ради правосуддя, №5069-П, доповів народний депутат Андрій Пузійчук.


14:55 Проект Постанови про скасування рішення Верховної Ради України про прийняття у другому читанні та в цілому проекту Закону "Про внесення до деяких законів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя", №5068-П1, доповів народний депутат Андрій Пузійчук.

Проект Постанови №5068-П2 доповів народний депутат Сергій Вельможний.

Голова Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України Сергій Кальченко доповів рішення Комітету щодо проектів постанов. Він повідомив, що Комітет рекомендує народним депутатам визначитися щодо проектів постанов шляхом голосування.

За результатами голосування проекти постанов за №№5068-П, 5068-П1, 5068-П2 і 5068-П3 не набрали голосів для прийняття і були відхилені.


14:46 За результатами голосування проекти постанов за №№3822-П, 3822-П1 і 3822-П2 не були підтримані.


14:32 Проект Постанови про скасування рішення Верховної Ради України про прийняття у другому читанні та в цілому проекту Закону "Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності, №3822-П, доповів народний депутат Михайло Цимбалюк.

Проект Постанови №3822-П1 доповів народний депутат Вадим Івченко.

Голова Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України Сергій Кальченко доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді визначитися щодо цих проектів постанов шляхом голосування.


14:20 Народні депутати взяли участь в обговоренні і за результатами голосування («за»-17) відхилили проект Постанови №3711-д-П2.


14:12 Народні депутати розпочали розглядати питання порядку денного.

Проект Постанови про скасування рішення Верховної Ради України про повторне прийняття в цілому з урахуванням пропозицій Президента України Закону про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, №3711-д-П2, за відсутності автора народного депутата Сергія Власенка доповів Голова Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України Сергій Кальченко. Він повідомив, що Комітет рекомендує Верховній Раді визначитися щодо проекту Постанови шляхом голосування у сесійній залі.


14:10 Головуючий привітав мусульман України зі святом Курбан байрам.

Руслан Стефанчук оголосив про створення у Верховній Раді міжфракційного депутатського об’єднання «За конституційну реформу і ефективну владу». На сьогодні до складу об’єднання вже входить 283 народних депутати. Це найбільше міжфракційне об’єднання у Верховній Раді.


14:02 Із заявою від двох фракцій виступив народний депутат Артур Герасимов. Із заявою від двох фракцій виступила народний депутат Лариса Білозір.


14:00 Для участі у позачерговому засіданні зареєструвалося 99 народних депутатів.

Відкрив позачергове пленарне засідання Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук.

Головуючий повідомив, що позачергове засідання проводиться у зв'язку з вимогою Президента України Володимира Зеленського.

Головуючий поінформував про питання, які пропонується розглянути на позачерговому засіданні і оголосив до розгляду перше питання.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
«Очищение судей будет в любом случае», – Зеленский
«Очищение судей будет в любом случае», – Зеленский
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Тетяна Спірідонова
    Тетяна Спірідонова
    суддя Хмельницького апеляційного суду
  • Геннадій Кравчук
    Геннадій Кравчук
    суддя Північного апеляційного господарського суду
загрузка...