Зеленський ветував закон про віртуальні активи

08:10, 6 октября 2021
Зазначається, що положення вказаного закону «не відповідають конституційним вимогам щодо правової визначеності як складової принципу верховенства права».
Зеленський ветував закон про віртуальні активи

Президент України Володимир Зеленський повернув до Верховної Ради зі своїми пропозиціями Закон «Про віртуальні активи» (законопроект № 3637), який народні депутати ухвалили 8 вересня 2021 року, передає офіційний сайт Глави держави.

«Цей документ визначає засади державного регулювання обігу віртуальних активів. Так, згідно із законом, регулювання ринку віртуальних активів здійснюють різні державні органи, залежно від виду таких активів, зокрема шляхом створення нового органу центральної виконавчої влади.

Водночас світовий досвід передбачає, що регулювання діяльності з організації торгівлі, обміну та зберігання віртуальних активів, які призначені для інвестування, здійснюється саме регуляторами фінансових ринків задля захисту інвесторів, недопущення шахрайства та запобігання створенню фінансових пірамід з використанням віртуальних активів.

Крім того, положення вказаного закону не відповідають конституційним вимогам щодо правової визначеності як складової принципу верховенства права (стаття 8 Конституції України), а також не забезпечують прозорих умов для учасників ринку віртуальних активів, що не сприятиме належному забезпеченню їхніх прав.

До того ж створення нового центрального органу виконавчої влади, як передбачено цим законом, потребуватиме значних видатків з державного бюджету, джерела покриття яких не визначені.

Враховуючи це, Президент України повертає документ до парламенту з пропозицією внести зміни, згідно з якими функції державного регулювання мають бути віднесені до компетенції регуляторів, що вже існують в Україні, а саме: Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) і Національного банку України.

Згідно з пропозиціями Володимира Зеленського, державне регулювання щодо віртуальних активів, крім віртуальних активів, що забезпечені валютними цінностями (ЗВА (ВЦ)), здійснює НКЦПФР, а регулювання щодо ЗВА (ВЦ) – Нацбанк», — сказано у повідомленні.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що удосконалений законопроект про віртуальні активи рекомендували до повторного другого читання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Нещеплених не допустять до роботи та навчання: чому у Києві протестували
Нещеплених не допустять до роботи та навчання: чому у Києві протестували
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Юрій Сіренко
    Юрій Сіренко
    голова Черкаського апеляційного суду
загрузка...