Вибори до Ради: українці можуть тимчасово змінити місце голосування

12:28, 2 июля 2019
Українцям необхідно звернутися до органу ведення Державного реєстру виборців.
Вибори до Ради: українці можуть тимчасово змінити місце голосування

Центральна виборча комісія повідомила, що реалізувати право голосу можливо, тимчасово змінивши місце голосування без зміни виборчої адреси. Повідомленні розмістили на офіційній сторінці ЦВК у Facebook.

«Центральна виборча комісія звертає увагу виборців, що у разі відсутності в день голосування на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року за місцем їхнього проживання, можна реалізувати право голосу, тимчасово змінивши місце голосування без зміни виборчої адреси.

Для цього виборцям необхідно звернутися до органу ведення Державного реєстру виборців за місцем їхнього перебування в день виборів чи місцезнаходженням обраної виборчої дільниці або за їхньою виборчою адресою.

З відомостями щодо адреси та номерів телефонів органів ведення Державного реєстру виборців можна ознайомитися на веб-ресурсі «Державний реєстр виборців» (www.drv.gov.ua) у розділі «Органи Реєстру».

На сьогодні ЦВК максимально спростила процедуру тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси. Відтепер виборцю достатньо подати до відповідного органу ведення ДРВ письмову заяву, пред’явивши при цьому паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України). Для громадян України — військовослужбовців таким документом також може бути посвідчення військовослужбовця або військовий квиток.

Проведення процедури тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси не передбачає подання виборцем до органу ведення ДРВ будь-яких документів, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця його голосування, або внесення ним плати.

Важливо! Подати заяву про тимчасову зміну місця голосування до органу ведення Державного реєстру виборців можна не пізніш як за п’ять днів до дня голосування на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року, тобто до 15 липня 2019 року включно.

Отже, задля запобігання створенню черг та іншим незручностям Комісія закликає виборців не зволікати із візитом до органу ведення ДРВ та не відкладати на останні дні подання заяви про тимчасову зміну місця голосування», — йдеться у повідомленні.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що Верховний Суд визнав правомірною відмову ЦВК у реєстрації кандидата в народні депутати Олександра Онищенка

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Руслан Рябошапка: не можуть в найбіднішій країні Європи судді бути найбагатшими
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Юрий Фурик
  Юрий Фурик
  судья Высшего специализированного суда Украины по рассмотрению гражданских и уголовных дел
 • Алина Сидорук
  Алина Сидорук
  судья Хозяйственного суда Тернопольской области
 • Олег Малиновский
  Олег Малиновский
  судья Апелляционного суда Киева