Безкоштовні медичні послуги: у Нацслужбі охорони здоров’я оголосили список

18:39, 10 сентября 2019
Первинна та екстрена медична допомога залишаться безкоштовними для українців.
Безкоштовні медичні послуги: у Нацслужбі охорони здоров’я оголосили список

У Національній службі охорони здоров’я України (НСЗУ) розповіли про безкоштовні медичні послуги, якими українці зможуть скористатися вже у 2020 році. Про це повідомляє прес-служба НСЗУ.

У повідомленні йдеться, що за програмою медичних гарантій, послуги первинної амбулаторно-поліклінічної, стаціонарної медичної допомоги, а також екстреної, паліативної медичної допомоги та реабілітації залишаться безкоштовними. Чіткий перелік послуг можна буде оголосити лише після затвердження державного бюджету на 2020 рік.

«Ці послуги будуть безкоштовними для українців, адже вони вже заплатили за медичну допомогу зі своїх податків», — повідомляє прес-служба.

Зазначається, що медичні послуги, пов’язані з лікуванням гострого мозкового інсульту, гострого інфаркту міокарда, допомогою при пологах, а також неонатальна допомога, ендоскопічні обстеження, спрямовані на ранню діагностику онкологічних захворювань будуть надаватися безкоштовно тільки в тих медустановах, які уклали договір з НСЗУ.

Для укладення договору з НСЗУ, установа повинна відповідати спеціальним вимогам, визначеним Нацслужбою охорони здоров’я.

«Послуги спеціалізованої медичної допомоги за програмою медичних гарантій можна буде отримати безкоштовно тільки за направленням лікаря первинної ланки або лікуючого лікаря. Але є винятки. Без направлення спеціалізовану медичну допомогу у відповідності з медичними показаннями можна буде отримати безкоштовно пацієнтам, які звернулися до акушера-гінеколога, стоматолога, педіатра, психіатра, нарколога. Також без направлення безоплатно надається медична допомога при невідкладному стані», — повідомляють у НСЗУ.

Нагадаємо, що «Судово-юридична газета» повідомляла про те, що легальні ліки отримають індивідуальне кодування.

Крім того, ми писали, що в Україні запровадять обов’язкову медичну страховку.

Також відомо, що в Україні заборонили низку популярних антисептиків.

 

 

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Що очікують народні депутати від Антикорупційного суду
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Ирина Горб
    Ирина Горб
    судья Киевского апелляционного суда
  • Ирина Гончарова
    Ирина Гончарова
    судья Кассационного административного суда Верховного Суда