Пенсія за втратою годувальника призначається не лише тим, у кого загинув годувальник сім'ї, а й тим, де він (вона) є зниклим безвісти. Про це повідомила міністр соціальної політики Марина Лазебна під час телемарафону.
«Є ще одна програма – це сім’ї зниклих безвісти. Вони можуть заявити до Національної поліції про те, що людина зникла, і через час прийти до Пенсійного фонду, подати заяву. Навіть коли ще не знайшлася ця людина, непрацездатним членам сім’ї, переважно це діти, ми виплачуємо пенсію у разі втрати годувальника», – пояснила Марина Лазебна.
Слени сім’ї зниклих безвісти одержують право на пенсію через місяць з дня внесення поліцією інформації про зникнення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Слід особисто подати заяву з необхідними документами до територіального органу Пенсійного фонду України. Також можна подати заяву через веб-портал електронних послуг ПФУ (portal.pfu.gov.ua) із використанням кваліфікованого електронного підпису або BankID (прикріпивши до заяви скановані копії оригіналів документів).
Така пенсія призначається непрацездатним членам сім’ї, які перебували на утриманні годувальника. Це можуть бути:
Розмір пенсії не може бути нижчим за 100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, для одного члена сім’ї, 120% – для двох, 150% – для трьох і більше.
Пенсійні виплати призначають незалежно від страхового стажу людини, яка зникла безвісти. Виплата пенсій здійснюється за весь час, протягом якого особа вважається зниклою безвісти.
Також ми писали про призначення пенсії в разі втрати годувальника: які документи потрібно подавати.
Додамо, ПФУ роз’яснив нові правила отримання пенсії для переселенців.
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.