Нацбанк вивів окремі операції з-під валютного контролю

13:47, 17 мая 2019
Строк розрахунків за зовнішньоекономічними контрактами: для кого НБУ зробив винятки.
Нацбанк вивів окремі операції з-під валютного контролю

НБУ повідомляє, що у межах валютної лібералізації був спрощений валютний нагляд за дотриманням граничних строків розрахунків для експорту робіт, послуг та прав інтелектуальної власності, а також низки операцій з експорту та імпорту товарів, що є важливими, зокрема, для забезпечення обороноздатності країни, належного доступу українців до медичних послуг і розвитку авіаційно-космічного будування.

Відтепер граничні строки розрахунків за зовнішньоекономічними операціями (на сьогодні — 365 днів) не будуть розповсюджуватися на такі з них:

 • імпорт товарів за державними контрактами з оборонного замовлення;
 • імпорт послуг чи лікарських засобів за угодами Міністерства охорони здоров’я України із спеціалізованими організаціями, а також імпорт послуг для лікування громадян із рідкісними (орфанними) захворюваннями;
 • імпорт товарів, які використовуються для виробництва космічної та авіаційної техніки та агрегатів;
 • експорт-імпорт товарів у межах угод про розподіл продукції;
 • експорт робіт, послуг (крім транспортних і страхових послуг та робіт) та прав інтелектуальної власності.

Спрощення валютного нагляду за зазначеними операціями здійснено з урахуванням розпорядження КМУ від 13.02.2019 р. №76-р та проведених консультацій з Міністерством економічного розвитку і торгівлі.

Крім цього, Національний банк дозволив банкам завершувати валютний нагляд за дотриманням бізнесом граничних строків розрахунків за операціями з експорту товарів після зарахування коштів за акредитив.

Зазначені зміни затверджені Постановою Правління НБУ від 14.05.2019 р. №67 «Про встановлення винятків та (або) особливостей запровадження граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів і внесення змін до деяких нормативно-правових актів».

Вони набули чинності з 16 травня 2019 року.

Нагадаємо, «Судово-юридична газета» писала, що Нацбанк змінює порядок відкриття рахунків. Національний Банк нарешті дослухався до проблем з виконанням рішень. Внесені зміни  щодо розширення їх повноважень.

Крім того, в Україні запрацювала нова система валютного регулювання. Дорожня карта валютної лібералізації розроблена Національним банком разом з експертами Міжнародного валютного фонду та передбачає суттєву лібералізацію валютного ринку.

 

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Почему в Венецианской комиссии недовольны судебной реформой от Зеленского
Почему в Венецианской комиссии недовольны судебной реформой от Зеленского
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Ярослав Мельник
  Ярослав Мельник
  суддя Київського апеляційного суду
 • Віктор Мачульський
  Віктор Мачульський
  заступник голови Волинського окружного адміністративного суду
 • Віктор Братасюк
  Віктор Братасюк
  суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області
загрузка...