Чи почне роботу метро в Києві 25 травня та чи запрацюють дитячі садки

11:26, 22 мая 2020
Постанова Кабміну передбачає особливі умови для початку роботи метро та дитячих садків з 25 травня: чи запрацюють вони в Києві.
Чи почне роботу метро в Києві 25 травня та чи запрацюють дитячі садки

Як відомо, мер Києва Віталій Кличко 21 травня заявив, що метро в Києві почне роботу 25 травня: «Від 23 травня в Києві в звичайному режимі розпочне працювати наземний громадський транспорт, а з 25 травня – метрополітен».

Однак з нової постанови Уряду випливає інше.

Так, наразі опубліковано постанову Кабміну від 20 травня 2020 р. №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів».

Відповідно до неї (п. 3) на період дії карантину забороняється зокрема здійснення перевезень пасажирів метрополітенами мм. Києва, Харкова і Дніпра.

Разом з тим, на території регіонів із сприятливою епідемічною ситуацією запроваджується послаблення протиепідемічних заходів, передбачених пунктом 3 цієї постанови.

За п. 4 послаблення протиепідемічних заходів здійснюється на території регіонів, які одночасно відповідають таким ознакам:

  • інцидентність (загальна кількість нових випадків COVID-19 за останні сім днів на 100 тис. населення) становить менше ніж 12 осіб на 100 тис. населення;
  • завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить менш як 50 відсотків;
  • середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу становить більше ніж 12 на 100 тис. населення протягом останніх семи днів.

Послаблення протиепідемічних заходів застосовується та припиняється на території регіону на підставі рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке приймається з урахуванням оцінки епідемічної ситуації та наявності у регіоні ознак для послаблення протиепідемічних заходів, визначених цією постановою. Рішення про послаблення протиепідемічних заходів переглядається не рідше одного разу на сім днів з урахуванням результатів оцінки поточної епідемічної ситуації в регіоні.

Щодо транспорту, то як визначено у постанові, у регіонах, в яких здійснюється послаблення протиепідемічних заходів, дозволяється:

з 22 травня:

- регулярні та нерегулярні пасажирські перевезення автомобільним транспортом у міському, приміському, міжміському внутрішньообласному та міжнародному сполученні за умови перевезення пасажирів у межах кількості місць для сидіння, передбаченої технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на цей транспортний засіб;

з 25 травня:

- перевезення пасажирів метрополітенами за умови забезпечення перевізником контролю за використанням засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, у тому числі виготовлених самостійно;

- відвідування закладів дошкільної освіти (тобто, дитячих садків);

Однак, 22 травня Міністерство охорони здоров’я опублікувало зведену таблицю, за якою Київ та Київська область не відповідають вказаним у постанові Кабміну для послаблення карантину показникам.

Зокрема, за даними МОЗ інцидентність (загальна кількість нових випадків COVID-19 за останні сім днів на 100 тис. населення) у Києві становить більше, ніж 12 осіб на 100 тис. населення - 15,60.

Навпроти показника «Готовність до ІІ етапу» Києва та Київської області в табличці МОЗ стоїть «хрестик», тобто, вони не готові.

Таким чином, якщо слідувати постанові КМУ, то метрополітен та дитячі садки в Києві з 25 травня відкриті не будуть.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
В судах не вистачає суддів: чим це загрожує
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Людмила Стратиенко
    Людмила Стратиенко
    судья Кассационного хозяйственного суда Верховного Суда