У Верховній Раді хочуть не допускати до державних посад осіб, обвинувачених у плагіаті

13:50, 3 июля 2020
Законопроєкт не пояснює ситуацію з доведенням факту плагіату.
У Верховній Раді хочуть не допускати до державних посад осіб, обвинувачених у плагіаті

На сайті Верховної Ради з’явився текст законопроєкту № 3758 «Про внесення змін до деяких законів України щодо деяких аспектів реалізації принципів академічної доброчесності». Автором є представник фракції «Голос» Інна Совсун. Автор пише, що законопроєкт розроблено з метою встановлення вимог щодо дотримання академічної доброчесності для керівників закладів освіти та осіб, які претендують на посади членів Кабінету Міністрів України та державної служби, аби унеможливити зайняття цих посад особами, чиї етичні принципи та професіоналізм можна поставити під питання.

Новації

Депутат хоче внести зміни до законів України «Про освіту», «Про Кабінет Міністрів України» та «Про державну службу».

Пропонується встановити вимогу перевірки осіб, які призначаються на посаду керівників закладів освіти, на дотримання академічної доброчесності у їхніх дисертаціях на здобуття наукового ступеня кандидата, доктора наук або доктора філософії (мистецтв) у порядку, визначеному законодавством. Особи, у дисертаціях на здобуття наукового ступеня яких виявлено порушення академічної доброчесності, не можуть займати посаду керівника закладу освіти.

Також встановлюється заборона на обіймання посад членів Кабінета Міністрів України та посад державної служби особами, щодо яких у порядку, визначеному законодавством, було встановлено порушення академічної доброчесності  у їхніх дисертаціях на здобуття наукового ступеня кандидата, доктора наук або доктора філософії (мистецтв).

Можливі наслідки

Деякі депутати обвинуватили чинного в.о. міністра освіти і науки Сергія Шкарлета у плагіаті. Експерти сходяться на думці, що законопроєкт може бути направлений проти нього.

При цьому незрозумілою є ситуація з доведенням факту плагіату, адже все не так просто. Особа при проходженні процедури захисту проходить антиплагіатну перевірку, за що і отримує диплом. Тому логічно виникає питання, чи коректно обвинувачувати особу в плагіаті, якщо вона пройшла всі перевірки.

Раніше НБУ виступив проти ідеї депутатів надати Укрпошті функції банку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Як на Комітеті з питань правової політики обговорювали судову реформу Зеленського
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Вадим Кузнецов
  Вадим Кузнецов
  судья Центрального апелляционного хозяйственного суда
 • Оксана Олейник
  Оксана Олейник
  судья Высшего антикоррупционного суда
 • Владимир Гевко
  Владимир Гевко
  судья Хозяйственного суда Тернопольской области
загрузка...