Методологію нормативно-грошової оцінки земель збираються оновити

15:15, 15 июля 2020
У Мінекономіці кажуть, що вона має окремі сумнівні коефіцієнти і вже не відповідає реальності.
Методологію нормативно-грошової оцінки земель збираються оновити

До кінця поточного року Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства планує розробити та прийняти нову методологію нормативної грошової оцінки (НГО) сільськогосподарської землі. Про це повідомив заступник міністра Тарас Висоцький під час онлайн-засідання міжвідомчої робочої групи з оперативного вирішення питань, пов’язаних з оподаткуванням в аграрному секторі.

«Стосовно нормативної грошової оцінки. Попри те, що оновлення її було проведено в 2018 році, ми чітко розуміємо, що вона несправедлива і в багатьох випадках вже не відповідає реальності. Тут потрібно змінювати методологію, це не питання перерахунку», — зазначив посадовець.

У Держгеокадастрі також підтвердили, що надходить дуже багато скарг від місцевої влади та агробізнесу щодо корупційності певних коефіцієнтів, з яким можна гратися й занижувати або завищувати нормативно-грошову оцінку землі.

Як відомо, нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується переважно для визначення розміру земельного податку та розміру платежів при спрощеній системі оподаткування сільгоспвиробників IV групи.

Пункт 14.1.125 Податкового кодексу України тлумачить НГО як «капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений відповідно до законодавства центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин».

Тарас Висоцький поінформував, що при міністерстві буде сформований штаб з напрацювання нової методології НГО, роботу над якою планують завершити до кінця нинішнього року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Владимир Зеленский дает пресс-конференцию, ПРЯМОЙ ЭФИР
Владимир Зеленский дает пресс-конференцию, ПРЯМОЙ ЭФИР
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Андрій Калараш
  Андрій Калараш
  суддя Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду
 • Дмитро Мальцев
  Дмитро Мальцев
  заступник голови Шевченківського районного суду міста Києва
 • Любов Хилько
  Любов Хилько
  заступник голови Кіровоградського окружного адміністративного суду
загрузка...