Зміна концепції: замість арбітражу в Україні створюватимуть міжнародний комерційний суд

15:47, 7 августа 2020
Арбітражу залишать роль паралельної структури.
Зміна концепції: замість арбітражу в Україні створюватимуть міжнародний комерційний суд

За дорученням Міністра юстиції, а також за підтримки USAID, міжнародними експертами розробляється концепція нового міжнародного комерційного суду (МКС). Це нова концепція ідеї, що виникла в Офісі Президента та Міністерстві юстиції України, щодо виокремлення справ, які можуть потенційно призвести до інвестиційних спорів, і передачі їх на розгляд в окрему структуру – новий арбітраж. Про це повідомив заступник Міністра юстиції України - Уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Іван Ліщина.

«Називатися він має міжнародним комерційним судом. Саме судом, а не арбітражем, і саме комерційним, а не господарським, щоб тим відокремити його від гілки існуючих в Україні господарських судів», - наголосив посадовець.

За його словами, спочатку новоствореній структурі думали доручити вирішення питань щодо інвестиційних спорів і захисту інвесторів. Наприклад, розгляд скарг, пов’язаних із змінами у законодавстві. Але більшість таких скарг виникає після неякісного розгляду справ у господарському чи адміністративному судах.

«За словами інвесторів, судді погано розуміються на матерії міжнародного приватного права, а також їх використовують в якості інструментів рейдерства. Тобто є питання до якості самого судочинства. Так народилася ідея виведення спорів з іноземними інвесторами за рамки судової системи», - розповів заступник міністра.

На переконання куратора реформи комерційного судочинства, МКС все ж таки буде українським судом, і його рішення будуть безпосередньо виконуватися на території України, на відміну від рішень арбітражних судів, які мають проходити через фільтр вітчизняного судочинства.

«Існуючий в Україні Міжнародний комерційний арбітражний суд буде продовжувати свою роботу в будь-якому разі. Він тільки може втратити монополію на розгляд арбітражних справ», - зауважив Іван Ліщина.

Він також повідомив, що наразі експертами подана дуже загальна концепція – про конкретні деталі ще зарано говорити. Тому це ще не державна політика.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Чи скасують соціальні гарантії та пільги: чому Слуги народу вирішили звернутися до КСУ
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Наталья Кузьменко
  Наталья Кузьменко
  судья Херсонского окружного административного суда
 • Светлана Яковлева
  Светлана Яковлева
  судья Кассационного уголовного суда Верховного Суда
 • Татьяна Ковальчук
  Татьяна Ковальчук
  судья Хозяйственного суда Черновицкой области
 • Марина Мышкина
  Марина Мышкина
  судья Юго-западного апелляционного хозяйственного суда
загрузка...