В Раді зареєстрували законопроект про віртуальні активи

14:37, 17 сентября 2020
Клієнти зможуть заплатити за товар чи послугу віртуальним активом, а банк конвертуватиме актив та перераховуватиме отримувачу еквівалент у гривні.
В Раді зареєстрували законопроект про віртуальні активи
enovosty.com

У Верховній Раді 16 вересня зареєстрували проект Закону України “Про віртуальні активи” № 3637. Законопроект до парламенту подали 36 народних депутатів міжфракційного депутатського об’єднання Blockchain4Ukraine на чолі з Олексієм Жмеренецьким.

Документ має врегулювати обіг віртуальних активів в Україні, який складається з двох підгалузей: ринку криптовалют та токенізацї прав власності. Автори законопроекту планують надати можливість українцям легально отримувати нерухомість, земельні ділянки, активи, об’єкти інтелектуальної власності у вигляді віртуальних активів із забезпеченням захисту прав на це майно з боку держави.

«Ухвалення цього закону дозволить нам створити правове поле та встановити чіткі правила гри на ринку віртуальних активів.  Це дасть можливість вивести з тіні “обмінки” та біржі, захистити права громадян на віртуальні активи, відкрити для України міжнародний ринок таких активів. Разом з тим це відкриває великі перспективи для залучення інвестицій в Україну, розвитку IT, фінансового та юридичного секторів економіки», – зазначив Олексій Жмеренецький.

 

Законопроект про віртуальні активи врегульовує поняття та правовий статус віртуального активу, а також питання прав власності та здійснення правочинів із такими активами в Україні. Після ухвалення законопроекту з’явиться можливість відкривати та використовувати для проведення операцій з віртуальними активами рахунки в банках. Водночас віртуальні активи не конкуруватимуть із гривнею і не будуть засобом платежу. Але клієнти зможуть заплатити за товар чи послугу віртуальним активом, а банк конвертуватиме актив та перераховуватиме отримувачу еквівалент у гривні.

«Надання віртуальним активам юридичного статусу забезпечить учасникам ринку право на судовий та інші способи захисту прав на такі активи. Будь-хто в Україні зможе токенізувати (виражати у цифровій, юридично значимій формі) права власності. В Україні зможуть легально працювати міжнародні біржі, на яких відбуваються торги віртуальними активами. Це дасть українцям доступ до світового ринку віртуальних активів та позитивно вплине на фінансовий сектор, оскільки банки, обслуговуючи рахунки з криптоактивами, зможуть отримувати комісію від фінансових операцій», - зазначають автори.

Розробка законопроєкту відбувалась спільно з Комітетом цифрової трансформації та Міністерством цифрової трансформації, яке формує та реалізує політику держави у сфері віртуальних активів.

Законопроектом передбачено, що опікуватись ринком віртуальних активів буде Міністерство цифрової трансформації України. Мінцифра буде формувати та реалізувати державну політику у сфері обігу віртуальних активів, забезпечуватиме державне регулювання та контроль цієї сфери, захищатиме права учасників ринку. Усі постачальники послуг, пов’язаних із обігом віртуальних активів в Україні, повинні будуть пройти державну реєстрацію та звітувати відповідно до порядку та стандартів, які має розробити Мінцифра. Міністерство цифрової трансформації також має створити Державний реєстр постачальників таких послуг.

Слід відмітити, що це друга реєстрація документа у Верховній Раді. Законопроєкт № 3637, поданий до парламенту у червні цього року, автори доопрацювали за участі представників ринку та ключових стейкхолдерів та підготували його до ухвалення Верховною Радою. Автори законопроекту розраховують на його ухвалення до кінця 2020 року. А діяти він розпочне через три місяці після його прийняття.

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Налоговый Майдан: почему протестуют ФОПы
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Светлана Харченко
    Светлана Харченко
    судья Киевского окружного административного суда
загрузка...