Депутати зацікавилися питаннями самогоноваріння

12:58, 22 сентября 2020
Оподаткування самогоноваріння: у Раді зареєстрували законопроект.
Депутати зацікавилися питаннями самогоноваріння

У Верховній Раді зареєстрували законопроект про внесення змін до Податкового кодексу України щодо врегулювання деяких аспектів оподаткування самогоноваріння 4127 від 18.09.2020.

Проектом Закону запропоновано внести зміни до Податкового кодексу України, відповідно до яких оподаткування самогоноваріння фізичними особами – підприємцями може бути за спрощеною процедурою враховуючи виготовлення зазначеними суб’єктами підприємницької діяльності молочної сировини.

«Прийняття Законопроекту не матиме негативного ефекту, оскільки зазначене явище існує у побуті не зважаючи на обмеження, натомість зробить можливим зменшення негативного впливу зазначеного явища через законодавче закріплення вимог до матеріально-технічної бази осіб, що займаються самогоноварінням, спонукатиме розбудові молочної галузі та накопичуванню державного бюджету України», - зазначають автори.

«Зважаючи на той факт, що в Україні відмічається постійне скорочення дійного поголів’я. Так, у 2018 році нараховувалося 1, 967 млн корів, що на 43% менше, ніж у 2009 році. З них 76% ―  1,49 млн голів утримувалось в особистих селянських господарствах та ще 24% ―  0,47 млн голів ― на молочнотоварних фермах.

Сукупне річне виробництво молока минулого року склало 10,1 млн тонн, що на 15% менше, ніж у 2009. Падіння виробництва молока було менш вираженим внаслідок активного впровадження сучасних технологій, передусім середніми та великими господарствами, та нарощування  продуктивності поголів’я. Так, за підсумками 2018 року середній річний надій на корову становив 6054 кг, проти 3915  кг у 2009 році.

За підсумками 2018-го, на переробку надійшло 4,18 млн тонн сировинного молока, що на 10,5% менше проти 2009 року. Варто підкреслити, що у структурі надходження сировини на переробку 78% ― молоко від МТФ і лише 22% ― це   ― особисті селянські господарства.

Внесок в економіку

Так, за підсумками минулого року галузь принесла країні завдяки експорту 317,5 млн доларів валютних надходжень. Окрім того це   ―  2,28 млрд гривень надходжень у вигляді ПДВ, ЄСВ, ПДФО та військового збору.

За підсумками 2018 року, у молочній галузі України було зайнято 46 тисяч працівників, а це 12% від зайнятих у сільському господарстві.

При цьому за обсягом виробництва молока Україна посідає 18 місце у світі.  Хоча за оцінками IFCN та Світового банку, з наявними ресурсами, потенціалом та за умов активного розвитку галузі Україна може увійти в ТОП-10 світових виробників.

Криза-2019

Українська молочна галузь у 2019 демонструє згортання. Так, загальна чисельність поголів’я скоротилася до 1,91 млн. Активно скорочується дійне поголів’я серед молочнотоварних ферм, яке за вісім місяців скоротилося на 22,9 тис. голів. Через що переробні підприємства недоотримали близько 170 тис. т. молока.

Окрім того, знижується і експорт вітчизняних молочних продуктів, натомість зростає імпорт. Так поставки сиру зросли на 77%, вершкового масла на 46%, кисломолочних продуктів на 40%.

Зазначені тенденції продовжуються і в 2020 році.

Можливі наслідки таких тенденцій: зниження бюджетних надходжень, втрата джерела валютної виручки, перетворення України з нетто-експортера в нетто-імпортера,  втрата робочих місць та зниження соціальної стабільності на селі.

Виходячи з вищезазначеного доцільним є запровадження податкових пільг для осіб зайнятих самогоноварінням, які займаються виробленням молочної продукції.

Податкова система є провідною складовою системи публічних доходів. Законодавче визначення податкової системи регламентується положеннями статей 3-8 Податкового кодексу України № 2755-VІ від 02 грудня 2010 року, відповідно до якої сукупність податків і зборів (обов'язкових платежів) до бюджетів та до державних цільових фондів, що справляються у встановленому законами України порядку, становить систему оподаткування. У цьому випадку поняття податкової системи ототожнюється з поняттям системи оподаткування, а податкова система розглядається як сукупність податків та інших обов'язкових платежів податкового характеру (розуміння податкової системи у вузькому значенні).

Відповідно до чого будь, яка господарська діяльність, яка має на меті отримання прибутку повинна підлягати оподаткуванню. У зв'язку з чим запропонованим проектом Закону України пропонується внесення змін до Податкового кодексу України.

Так розроблені пропозиції затверджують податки на самогоноваріння з урахуванням можливих пільг для осіб, які займаються виготовленням самогону та залучені до виготовлення молочної продукції, враховуючи актуальність розвитку молочної індустрії», - зауважують автори в пояснювальній записці.

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших по

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Атестація прокурорів місцевих прокуратур: враження прокурорів від іспиту
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Елена Ганечко
  Елена Ганечко
  ­судья Шестого апелляционного административного суда
 • Галина Мигаль
  Галина Мигаль
  судья Франковского районного суда Львова
 • Вячеслав Песков
  Вячеслав Песков
  судья Кассационного хозяйственного суда Верховного Суда
 • Гюндуз Мамедов
  Гюндуз Мамедов
  заместитель Генерального прокурора Украины
загрузка...