Как киевлянам насчитали долги за отопление задним числом

08:05, 20 октября 2020
КП Киевтеплоэнерго насчитало долги за отопление жителям Киева, которых летом не было и в помине.
Как киевлянам насчитали долги за отопление задним числом

Жители Киева получили перед местными выборами «подарок» от Коммунального предприятия исполнительного органа Киевского городского совета (КГГА) «Киевтеплоэнерго».

Так, в платежках за сентябрь они обнаружили долги за отопления в сумме 800-1000 грн, которых не было по состоянию на август.

С такими ниоткуда взявшимися требованиями платить за фактически неоказанные услуги жители домов, в которых был установлен домовой счетчик тепла, и которые исправно платили «коммуналку», решили не мириться, и обратились к органам местного самоуправления.

К сожалению, ни ответа от мэра Киева Виталия Кличка, ни от КГГА они пока не получили (как и внятного пояснения от КП «Киевтеплоэнерго»).

В ответ на вопросы в Центре коммунального сервиса пояснили следующее.

«1. У зв’язку з чим виникла помилка у нарахуванні за особовими рахунками стосовно внесення даних про борг, якого не було станом на серпень 2020 року?
2. В які дати протягом 2020 року знімалися показання будинкового лічильника тепла та ким (посада, ПІБ)? На якій підставі здійснювалося останнє зняття показань та коли?
3. За якою формулою було розраховано суму боргу та на якій саме підставі?
4. Яким положенням, статтею законодавчого акту КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» дозволяється донараховувати борги мешканцям «заднім числом»?
5. Чи використовувалася як підстава для нарахування боргу те, що частина мешканців будинку не сплачує за опалення та необхідно покласти цей борг на тих, хто своєчасно сплачує за опалення?

Відповідь ЦКС:

Розподіл між споживачами обсягу спожитої у будівлі послуги здійснюється з урахуванням показань вузлів розподільного обліку / приладів - розподілювачів теплової енергії, а у разі їх відсутності - пропорційно до площі (об'єму) приміщення споживача згідно з Методикою розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, затвердженою наказом Мінрегіону від 22 листопада 2018 р. N 315.

Визначений за допомогою вузла (вузлів) комерційного обліку (у випадках, передбачених частиною другою статті 9 Закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання", - за розрахунковим або середнім обсягом споживання) обсяг спожитої у будівлі теплової енергії включає обсяги теплової енергії на опалення житлових та нежитлових приміщень, які є самостійними об'єктами нерухомого майна, опалення місць загального користування, гаряче водопостачання (у разі обліку теплової енергії у гарячій воді), забезпечення функціонування внутрішньобудинкових систем опалення та гарячого водопостачання (за наявності циркуляції) та розподіляється між споживачами в порядку, визначеному статтею 10 Закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання".

Виконавець періодично, не менше одного разу на рік, у порядку, визначеному в договорі, проводить контрольне зняття показань вузлів розподільного обліку / приладів - розподілювачів теплової енергії у присутності споживача або його представника. Результати контрольного зняття показань вузлів розподільного обліку / приладів - розподілювачів теплової енергії є підставою для здійснення перерозподілу обсягу спожитої послуги та проведення перерахунку із споживачем.

Перерозподіл обсягів спожитої послуги та перерахунок із споживачем проводиться у тому розрахунковому періоді, в якому було отримано в установленому порядку інформацію про невідповідність обсягу розподіленої теплової енергії окремим споживачам обсягу, необхідному для розподілу, але не більше ніж за дванадцять розрахункових періодів.

Зг. Постанови КМ, Договір, Правила від 21.08.2019 № 830 діє з 04.09.2019 п. 9 у разі укладення індивідуальних договорів про надання послуг виконавець послуги може здійснювати розподіл загальнобудинкового обсягу спожитої теплової енергії між співвласниками багатоквартирного будинку згідно з Методикою розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг та договорами.

Так сума перерахунку в зв язку з вище зазначеним, за період 21.10.2018-30.04.2020 р. становить в сумі 887,81 грн до сплати, яка відображена в рахунку-повідомленні за вересень 2020 р.».

Таким образом, в Центре коммунального сервиса фактически подтвердили тот факт, что в КП решили перераспределить долги, накопленные жителями домов, которые не оплачивают отопление, с октября 2018 года, на жителей, которые платят за коммунальные услуги. При чем, в противоречие норме о том, что перераспределение может осуществляться не более, чем за 12 месяцев.

Напомним, что «Киевтеплоэнерго» - коммунальное предприятие исполнительного органа Киевского городского совета (Киевской городской государственной администрации). Предприятие создано решением Киевского городского совета от 28 сентября 2006 года № 9/66. Полноценную операционную деятельность предприятие начало с 01.06.2017 года.

Подписывайтесь на наш Telegram-канал, чтобы быть в курсе самых важных событий.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Пенсионную реформу в Украине обсудят при участии министра финансов и министра соцполитики, ОНЛАЙН
Пенсионную реформу в Украине обсудят при участии министра финансов и министра соцполитики, ОНЛАЙН
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Олександр Дроздов
  Олександр Дроздов
  перший проректор Вищої школи адвокатури
 • Любов Лавриненко
  Любов Лавриненко
  суддя Південно-західного апеляційного господарського суду
 • Лариса Кулеша
  Лариса Кулеша
  суддя Хмельницького апеляційного суду
 • Тетяна Шейко
  Тетяна Шейко
  суддя Окружного адміністративного суду міста Києва
 • Наталія Баргаміна
  Наталія Баргаміна
  суддя Чернігівського окружного адміністративного суду
загрузка...