Які зміни в процесуальні кодекси пропонує Мінсоцполітики

12:48, 27 января 2021
У господарському та цивільному процесах з’явиться термін «базова величина для грошових платежів і стягнень»: що до нього прив’яжуть.
Які зміни в процесуальні кодекси пропонує Мінсоцполітики
Джерело фото: espreso.tv

Мінсоцполітики винесло на засідання Уряду законопроект «Про заходи щодо упорядкування системи розрахунків розмірів прожиткового мінімуму, соціальних виплат, грошових платежів і стягнень та плати за надання адміністративних послуг (адміністративного збору)».

Згідно із законопроектом з 1 січня 2022 року запроваджується базова величина для грошових платежів і стягнень для розрахунку розміру грошових платежів і стягнень (крім плати за надання адміністративних послуг), що визначаються відповідно до законів України та нормативно правових актів Кабінету Міністрів України.

Під час законодавчого встановлення розміру окремих грошових платежів і стягнень визначається відповідний відсоток базової величини для грошових платежів і стягнень (кратність від цієї базової величини). 

Базова величина для грошових платежів і стягнень встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму, визначеного законом для працездатних осіб станом на 1 грудня 2021 року. 

Базова величина для грошових платежів і стягнень починаючи з 2022 року щороку затверджується Верховною Радою України в законі про Державний бюджет України на відповідний рік. Порядок і періодичність (не менше ніж два рази на рік) перегляду базової величини для грошових платежів і стягнень визначається Кабінетом Міністрів України. 

Законопроектом вносяться зміни в процесуальні кодекси, а саме:

 • У Господарський процесуальний кодекс;
 • У Цивільний процесуальний кодекс.

По тексту кодексів прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб замінюється на базову величину для грошових платежів і стягнень.

Це стосується форм судочинства, спрощеного позовного провадження, апеляційного та касаційного оскарження, видачі виконавчих документів.

Депутати зареєстрували в парламенті законопроект про штраф за неправильно встановлені кондиціонери.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Компенсація суддівської винагороди за карантин та зарплата апарату судів: що робити
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Альбина Кадегроб
  Альбина Кадегроб
  судья Одесского апелляционного суда
 • Станислав Кравченко
  Станислав Кравченко
  председатель Кассационного уголовного суда Верховного Суда
 • Юрий Черпак
  Юрий Черпак
  судья Высшего административного суда Украины
 • Зоряна Лунь
  Зоряна Лунь
  судья Львовского окружного административного суда
загрузка...