Хто та як буде перевіряти додержання законодавства про працю: закон набрав чинності

13:15, 27 апреля 2021
Новий закон встановлює, що є перешкодою органам державного нагляду та визначає межі перевірочних повноважень місцевих рад.
Хто та як буде  перевіряти додержання законодавства про працю: закон набрав чинності
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

27 травня 2021 року набув чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання надмірному тиску на суб’єктів господарювання» № 1320-IX.

Метою прийняття проекту Закону було удосконалення порядку здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, іншими словами він спрямований на проведення перевірок та запровадження штрафів.

Відтепер перевірки проводить не тільки Держпраці, але і його територіальні органи, а також органи місцевого самоврядування - на підприємствах, в установах і організаціях, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад.

Органи місцевого самоврядування можуть виступати з ініціативою щодо здійснення заходів державного нагляду (контролю) на підприємствах, в установах та організаціях, що не перебувають у комунальній власності, а також стосовно фізичних осіб - підприємців, які використовують працю найманих працівників, шляхом подання посадовими особами органів місцевого самоврядування відповідного звернення з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади.

Звернення посадових осіб органів місцевого самоврядування про порушення суб’єктом господарювання вимог законодавства у випадках, коли право на подання такого звернення передбачено законом стає підставою для здійснення позапланових заходів.

Фізичні особи та посадові особи органів місцевого самоврядування, які подали безпідставне звернення про порушення суб’єктом господарювання вимог законодавства, несуть відповідальність, передбачену законом. Повторне проведення позапланових заходів державного нагляду (контролю) за тим самим фактом (фактами), що був (були) підставою для проведеного позапланового заходу державного нагляду (контролю), забороняється.

Суб'єкт господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) зобов'язаний не створювати перешкоди органам державного нагляду (контролю) чи їх посадовим особам при здійсненні ними заходів державного нагляду (контролю), за умови, що зазначені заходи здійснюються такими особами відповідно до вимог закону.

У разі створення суб’єктом господарювання перешкод органу державного нагляду (контролю) чи його посадовим особам при здійсненні заходів державного нагляду (контролю) в акті обов’язково зазначається опис дій чи бездіяльності, що призвели до створення таких перешкод, з посиланням на відповідні норми закону.

Під створенням перешкод органам державного нагляду (контролю) чи їх посадовим особам при здійсненні заходів державного нагляду (контролю) законодавець розуміє невиконання законних вимог посадових осіб органу державного нагляду (контролю) або недопущення посадових осіб цього органу до здійснення заходів державного нагляду (контролю), підстави яких визначені законом.

За створення перешкод контролюючим органам посадова особа може отримати штраф від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (стаття 188-6 КУпАП).

Такі адміністративні справи розглядати може лише Держпраці.

При зверненні до суду Держпраці та його територіальні органи звільняються від сплати судового збору.

Крім того, Рада розгляне законопроект, який зачіпає заробіток фрілансерів та змушує їх укладати трудові договори

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Інна Калугіна
    Інна Калугіна
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду
  • Микола Місечко
    Микола Місечко
    суддя Оболонського районного суду міста Києва