Уряд розгляне питання про виділення 500 млн гривень на проведення швидкісного Інтернету до сіл

12:38, 28 апреля 2021
Після ухвалення документу, місцеві голови матимуть 10 днів, щоб подати заявки на підключення свого села до широкосмугового Інтернету за бюджетний кошт.
Уряд розгляне питання про виділення 500 млн гривень на проведення швидкісного Інтернету до сіл
Джерело фото: delo.u
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Міністерство цифрової трансформації поставило собі за мету покрити швидкісним Інтернетом сільську місцевість. Для цих цілей урядовці планують виділити громадам субвенцію із державного бюджету у сукупному розмірі 500 мільйонів гривень. Відповідну пропозицію урядовці виносять на розгляд засідання Кабміну 28 квітня.

У пояснювальній записці до своїх пропозицій Мінцифра пише, що на сьогоднішній день 3,5 мільйони людей, які проживають у 15,5 тисяч сіл і селищ, не мають можливості підключитися до фіксованого широкосмугового доступу (ШСД) до Інтернету. Так само у цих місцевостях до швидкісного Інтернету не підключені і заклади соціальної інфраструктури:

 • понад 16 тисяч навчальних закладів;
 • понад 8 тисяч медичних закладів;
 • майже 34 тисячі закладів культури та спорту;
 • майже 4 тисячі закладів, де надають послуги населенню.

Всього 40% шкіл, 92% бібліотек та 37% лікарень України не мають доступу до швидкісного Інтернету.

«Відсутність швидкісного та надійного Інтернету позбавляє мешканців таких населених пунктів можливості отримувати інформацію, державні послуги, освітні та медичні послуги, працювати онлайн, та ставить під загрозу якісне, повноцінне та своєчасне виконання закладами соціальної інфраструктури своїх функцій», – підсумовують урядовці.

Надавати відповідні субвенції на підключення закладів соціальної інфраструктури до ШСД місцевим громадам будуть лише у випадку, якщо на сьогоднішній день у населеному пункті немає жодного абонента, який користується швидкісним оптоволоконним Інтернетом.

До закладів соціальної інфраструктури, які будуть підключати до швидкісного Інтернету за рахунок субвенції, належать:

 • заклади дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти, позашкільні навчальні заклади, інтернатні заклади для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, заклади вищої освіти;
 • заклади первинної та вторинної медичної допомоги;
 • будинки-інтернати для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, дитячі будинки-інтернати;
 • бібліотеки, будинки культури, мистецькі школи;
 • центри надання адміністративних послуг;
 • місцеві пожежно-рятувальні підрозділи;
 • органи місцевого самоврядування та їх виконавчі органи, які розміщені у населених пунктах, що є адміністративними центрами територіальних громад.

При цьому, витрачати кошти субвенції можна лише на послуги, які будуть відповідати ряду вимог. Так, наприклад, Інтернет має бути безлімітним, його швидкість – не менше 100 Мбіт/с, а абонентська плата до кінця 2022 року – включена у вартість підключення. Крім того, у вартість підключення має входити забезпечення закладів роутерами (якщо їх немає) та їх налаштування.

Для отримання субвенції, голова територіальної громади у десятиденний строк з дня набрання чинності цим проектом має подати клопотання за встановленим Мінцифрою зразком. Після чого комісія під головуванням міністра цифрової трансформації буде розглядати ці клопотання. Більш пріоритетним буде фінансування підключення закладів у населених пунктах, що є адміністративними центрами – інші будуть фінансувати за залишковим принципом.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що уряд сьогодні також розглядатиме питання про процедуру автоматичного відкриття ФОП українцям.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Обыски и незаконное изъятие имущества: как остановить давление на бизнес, прямой эфир Право ТВ
Обыски и незаконное изъятие имущества: как остановить давление на бизнес, прямой эфир Право ТВ
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
 • Інна Рафальська
  Інна Рафальська
  керівник АО «Київська муніципальна колегія адвокатів»
 • Степан Домусчі
  Степан Домусчі
  суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду
 • Сергій Дудін
  Сергій Дудін
  суддя Київського окружного адміністративного суду