Чого чекати національним меншинам від нового законопроекту: деталі

08:16, 27 мая 2021
У Верховній Раді переконують, що окрім законопроекту про корінні народи готується законопроект про національні меншини.
Чого чекати національним меншинам від нового законопроекту: деталі
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

В Україні триває розробка законопроекту про національні меншини. Про це в коментарі «Судово-юридичній газеті» зазначила народний депутат від «Слуги народу», заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин Неллі Яковлєва.

«Сподіваюся, що законопроект про корінні народи буде прийнятий, а паралельно триває розробка законопроекту про національні меншини. Мої колеги по комітету зараз знаходяться у відрядженні, де і зустрічаються з представниками різних народів, які проживають в Україні, відбуваються з ними консультації. Я думаю, що в ході цих консультацій представники нашого комітету зрозуміють як потреби національних меншин, так і їхні претензії до влади, і всі ці побажання будуть враховані в законопроекті. Хоча я відзначу, що в небагатьох державах, взагалі, є закон про національні меншини», - сказала вона.

При цьому вона запевнила, що обидва законопроекти мають захистити як права національних меншин, так і корінних народів.

Нагадаємо, Офіс президента України Володимира Зеленського вніс до парламенту законопроект № 5506 про корінні народи України. Президент пропонує унормувати статус національних меншин (татар, караїмів та кримчаків), які не мають державності поза межами України і проживають у Криму. Серед іншого пропонується закріпити можливість фінансування засобів масової інформації меншин, право на самовизначення, можливість фінансування з бюджету представницьких органів, перейменування топонімів тощо. Дані норми викликають неоднозначну реакцію в суспільстві. 

У свою чергу Неллі Яковлєва висловила свою позицію стосовно даного законопроекту.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Руслан Гринчук
    Руслан Гринчук
    суддя Хмельницького апеляційного суду
  • Надія Губенко
    Надія Губенко
    суддя Верховного Суду у Касаційному господарському суді