Зростання ціни на електричну енергію планують відкласти на місяць

13:30, 28 июля 2021
Уряд планує захистити споживачів від зростання ціни на електроенергію.
Зростання ціни на електричну енергію планують відкласти на місяць
Джерело фото: enerhozbuttrans.com.ua

Сьогодні, 28 липня, Уряд планує розглянути постанову, якою планується відкласти зростання електроенергії.

Так, автори пояснюють, що наразі постанова КМУ від 05.06.2019 «Про затвердження Положення про покладання соціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії»  є єдиним механізмом, який врегульовує питання щодо здійснення розрахунків між учасниками ринку в рамках застосування фіксованої ціни для побутових споживачів із застосуванням єдиного тарифу – 1,68 грн/кВт год, незалежно від обсягів їх споживання в рамках закупівлі електричної енергії згідно з ПСО.

Слід зазначити, що додатком 3 до Постанови № 483 передбачено, що фіксована ціна на електричну енергію для побутових споживачів діє до 31 липня 2021 року.  Як наслідок, ціна на електричну енергію для всіх категорій побутових споживачів, в тому числі вразливих, починаючи  з 01.08.2021 року, буде формуватися на ринкових засадах, що призведе до їх двократного зростання.

Враховуючи зазначене, документом пропонується продовжити термін чинної моделі ПСО ще на один місяць, до 31.08.2021. Це створить передумови для більш ефективного опрацювання із зацікавленими сторонами оновленої моделі ПСО з наступним її направленням на розгляд до КМУ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Пенсионную реформу в Украине обсудят при участии министра финансов и министра соцполитики, ОНЛАЙН
Пенсионную реформу в Украине обсудят при участии министра финансов и министра соцполитики, ОНЛАЙН
Loading...
загрузка...