Набрав чинності новий Порядок виплати винагороди державним та приватним виконавцям

12:09, 10 января 2022
Хто більше заробить грошей: приватний чи державний виконавець згідно з Урядовою постановою.
Набрав чинності новий Порядок виплати винагороди державним та приватним виконавцям

1 січня 2022 року набрала чинності постанова Кабміну від 14 липня 2021 р. № 726 «Про внесення змін до Порядку виплати винагород державним виконавцям та їх розмірів і розміру основної винагороди приватного виконавця».

Постановою викладений в новій редакції Порядок виплати винагород державним виконавцям та їх розміри і розмір основної винагороди приватного виконавця, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2016 р. № 643.

Ним визначається механізм виплати винагород державним виконавцям, а також розміри винагород державних виконавців і основної винагороди приватного виконавця.

Згідно з ним виплата винагороди державним виконавцям органів державної виконавчої служби здійснюється за рахунок стягнутого виконавчого збору в межах і за рахунок відповідних надходжень до спеціального фонду державного бюджету на підставі кошторисів та планів асигнувань спеціального фонду державного бюджету на відповідний рік.

Стягнутим виконавчим збором вважається сума виконавчого збору, яка стягнута в порядку, передбаченому Законом України «Про виконавче провадження», та перерахована до спеціального фонду державного бюджету.

Винагорода виплачується у розмірі 25 відсотків суми стягнутого виконавчого збору:

 • державному виконавцю відділу державної виконавчої служби міжрегіональних управлінь Мін'юсту;
 • державному виконавцю відділу примусового виконання рішень управлінь забезпечення примусового виконання рішень міжрегіональних управлінь Мін'юсту;
 • державному виконавцю відділу примусового виконання рішень управління забезпечення примусового виконання рішень у місті Києві Департаменту державної виконавчої служби Мін'юсту;
 • державному виконавцю відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби.

Начальнику відділу державної виконавчої служби винагорода виплачується у розмірі 3 відсотків суми виконавчого збору, стягнутого відповідним відділом.

Заступнику начальника відділу державної виконавчої служби винагорода виплачується у розмірі 2 відсотків суми виконавчого збору, стягнутого відповідним відділом.

У разі коли начальник відповідного відділу має більше одного заступника, винагорода виплачується кожному заступнику в розмірі 1 відсотка суми виконавчого збору, стягнутого відповідним відділом.

Начальнику (заступнику начальника) відділу державної виконавчої служби, який забезпечив безпосереднє виконання виконавчих документів, крім вищезазначеної винагороди, виплачується також винагорода в розмірі 25 відсотків суми стягнутого виконавчого збору.

Начальнику управління забезпечення примусового виконання рішень міжрегіональних управлінь Мін'юсту винагорода виплачується у розмірі 1,5 відсотка суми виконавчого збору, стягнутого підпорядкованими відділами державної виконавчої служби та відповідним відділом примусового виконання рішень управління.

Заступнику начальника управління забезпечення примусового виконання рішень (крім заступника начальника управління забезпечення примусового виконання рішень, який за посадою є начальником відділу примусового виконання рішень управління) винагорода виплачується у розмірі 1 відсотка суми виконавчого збору, стягнутого підпорядкованими відділами державної виконавчої служби та відповідним відділом примусового виконання рішень управління.

У разі коли начальник управління забезпечення примусового виконання рішень має більше одного заступника (крім заступника начальника управління забезпечення примусового виконання рішень, який за посадою є начальником відділу примусового виконання рішень управління), винагорода виплачується кожному заступнику в розмірі 0,5 відсотка суми виконавчого збору, стягнутого підпорядкованими відділами державної виконавчої служби та відповідним відділом примусового виконання рішень управління.

Директору Департаменту державної виконавчої служби Мін'юсту винагорода виплачується у розмірі 4 відсотків суми виконавчого збору, стягнутого відділами примусового виконання рішень управління в місті Києві та відділом примусового виконання рішень Департаменту.

Заступнику директора Департаменту винагорода виплачується у розмірі 2 відсотків суми виконавчого збору, стягнутого відділами примусового виконання рішень управління в місті Києві та відділом примусового виконання рішень Департаменту.

У разі коли директор Департаменту має більше одного заступника, винагорода виплачується кожному заступнику у розмірі 2 відсотків суми виконавчого збору, стягнутого відділами примусового виконання рішень управління в місті Києві та відділом примусового виконання рішень Департаменту.

Заступнику начальника відділу примусового виконання рішень Департаменту винагорода виплачується у розмірі 25 відсотків суми стягнутого ним виконавчого збору.

Начальнику управління забезпечення примусового виконання рішень в місті Києві Департаменту державної виконавчої служби Мін'юсту винагорода виплачується у розмірі 1 відсотка суми виконавчого збору, стягнутого підпорядкованими відділами державної виконавчої служби та відповідним відділом примусового виконання рішень управління в місті Києві.

Розмір винагороди за місяць не може становити більше 200 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року.

Для нарахування винагороди використовуються звіти про суму стягнутого виконавчого збору, які формуються автоматизованою системою виконавчого провадження, та табелі обліку використання робочого часу.

Винагорода виплачується одночасно з виплатою заробітної плати.

Винагорода приватного виконавця

Розмір основної винагороди приватного виконавця становить 10 відсотків суми, що підлягає стягненню, або вартості майна, що підлягає передачі за виконавчим документом.

За виконавчими документами про стягнення аліментів за наявності заборгованості із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 12 місяців, приватний виконавець нараховує основну винагороду в розмірі 10 відсотків суми заборгованості із сплати аліментів у порядку, встановленому Законом України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів».

Розмір основної винагороди приватного виконавця у разі виконання виконавчого документа немайнового характеру, за яким боржником є фізична особа, становить чотири розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року, а в разі виконання виконавчого документа немайнового характеру, за яким боржником є юридична особа, — вісім розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року.

Раніше «Судово-юридична газета» розповідала, що ВП ВС вирішить виключну правову проблему про подвійне стягнення виконавчого збору.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВа також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Первое заседание Конкурсной комиссии по отбору ВККС, ПРЯМОЙ ЭФИР
Первое заседание Конкурсной комиссии по отбору ВККС, ПРЯМОЙ ЭФИР
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Петро Матуляк
  Петро Матуляк
  голова Господарського суду Івано-Франківської області
 • Сергій Бондаренко
  Сергій Бондаренко
  суддя Черкаського апеляційного суду
 • Галина Третьякова
  Галина Третьякова
  голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів
загрузка...