Раді рекомендують підтримати скорочення безкоштовних медичних послуг для українців

14:08, 16 июня 2022
Пропонується виключити з програми медичних гарантій високоспеціалізовану медичну допомогу та дозволити в разі карантину залучати до надання медичної допомоги студентів медичних вишів старших курсів.
Раді рекомендують підтримати скорочення безкоштовних медичних послуг для українців
Джерело фото: p-p.com.ua

Комітет Верховної Ради з питань здоров’я нації рекомендує Верховній Раді схвалити у другому читанні та вцілому законопроєкт №6306 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення надання медичної допомоги, який передбачає, що громадянам доведеться офіційно доплатити з власних кишень за «безкоштовну» медичну допомогу.

Законопроєктом передбачено скорочення перелік послуг, які включаються до програми медичних гарантій, а отже фінансуються з Державного бюджету. З нього виключається третинна(високоспеціалізована) медична допомога. До слова третинна (високоспеціалізована) медична допомога - медична допомога, що надається в амбулаторних або стаціонарних умовах у плановому порядку або в екстрених випадках і передбачає надання консультації, проведення діагностики, лікування хвороб, травм, отруєнь, патологічних станів, ведення фізіологічних станів (під час вагітності та пологів) із застосуванням високотехнологічного обладнання та/або високоспеціалізованих медичних процедур високої складності; направлення пацієнта відповідно до медичних показань для надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги або третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги з іншої спеціалізації.

Чинна норма передбачає, що третинна медична допомога надається за медичними показаннями у порядку, встановленому Міністерством охорони здоров’я.

Також передбачається, що заклади охорони здоров'я державної та комунальної форм власності можуть надавати послуги з медичного обслуговування, які не покриваються програмою медичних гарантій з медичного обслуговування населення, та в інших випадках, встановлених Кабінетом Міністрів України, за плату від юридичних і фізичних осіб. Плата за такі послуги з медичного обслуговування встановлюється закладами охорони здоров’я самостійно. При цьому за словами очільника профільного парламентського комітету Михайла Радуцького передбачається, що уряд буде встановлювати відсоток рентабельності платних послуг.

Крім цього передбачається, що на час встановлення карантину до надання медичної допомоги можуть залучатися студенти медичних вишів старших курсів та інтерни, а у самих лікарнях на час війни можуть запроваджувати тимчасові адміністрації.

Як повідомляла «Судово-юридична газета», Кабінет міністрів підтримав законопроєкт, який передбачає легалізацію медичного канабісу.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Зеленский: должны дополнить деятельность Международного уголовного суда, создав спецтрибунал
Зеленский: должны дополнить деятельность Международного уголовного суда, создав спецтрибунал
Сегодня день рождения празднуют
  • Дмитро Татаринов
    Дмитро Татаринов
    суддя Запорізького окружного адміністративного суду
  • Ірина Соломко
    Ірина Соломко
    суддя Чернігівського окружного адміністративного суду
загрузка...