Раді пропонують запровадити кримінальну відповідальність за неофіційне поширення інформації про наступ чи відступ ЗСУ

10:00, 30 июня 2022
Пропонується за поширення інформації про наступ чи відступ Збройних сил до публікації Генштабом чи Міністерством оборони карати позбавленням волі на строк до 8 років.
Раді пропонують запровадити кримінальну відповідальність за неофіційне поширення інформації про наступ чи відступ ЗСУ

Група народних депутатів з фракції «Слуга народу» серед яких голова комітету з питань соціальної політики Галина Третякова та заступник голови комітету з питань національної безпеки та оборони Мар’яна Безугла зареєстрували у Верховній Раді проєкт закону №7502 про внесення змін до статті 114-2 Кримінального кодексу України, який передбачає кримінальну відповідальність за неофіційне поширення інформації про наступ чи відступ Збройних сил України.

Законопроєктом пропонується доповнити викласти частину другу статті 114-2 Кримінального кодексу у такій редакції: поширення інформації про переміщення, рух (у тому числі наступ або відступ до/з населених пунктів (їх частин)) або розташування Збройних Сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, за можливості їх ідентифікації на місцевості, а також про захоплення (звільнення) населених пунктів (їх частин) збройними чи воєнізованими формуваннями (від збройних чи воєнізованих формувань) держави-агресора, якщо така інформація не розміщувалася у відкритому доступі Генеральним штабом Збройних Сил України, Міністерством оборони України або іншими уповноваженими державними органами, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану, - карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

Як зазначається у пояснювальній записці свідоме чи несвідоме неофіційне поширення інформації про наступ чи відступ Збройних сил допомагає ворогові тому пропонується криміналізувати такі дії.

Як повідомляла «Судово-юридична газета», Верховна Рада у березні запровадила кримінальну відповідальність за неофіційне поширення інформації про переміщення Збройних сил.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Зеленский: Россия может спровоцировать самую большую в истории радиационную аварию
Зеленский: Россия может спровоцировать самую большую в истории радиационную аварию
Сегодня день рождения празднуют
 • Вадим Бутенко
  Вадим Бутенко
  суддя Фастівського міськрайонного суду Київської області
 • Оксана Панченко
  Оксана Панченко
  суддя Деснянського районного суду міста Києва
 • Олена Козачук
  Олена Козачук
  суддя Дніпровського районного суду міста Києва
 • Ірина Косцова
  Ірина Косцова
  суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду
загрузка...