Судді ВС висловились щодо законопроекту про скорочення Верховного Суду

19:00, 12 сентября 2019
Судді Верховного Суду підтримали флешмоб щодо законопроекту №1008 про перезапуск ВККС та скорочення суддів ВС.
Судді ВС висловились щодо законопроекту про скорочення Верховного Суду

«Судово-юридична газета» повідомляла, що Верховна Рада 11 вересня проголосувала за законопроект Президента України Володимира Зеленського №1008 про перезапуск ВККС та скорочення суддів Верховного Суду.

Законопроект охоплює не лише «органи врядування», а й багато інших питань, фактично переформатовуючи судовий устрій.

У випадку ухвалення даного закону до дати проведення з’їзду суддів деякі питання порядку денного з’їзду будуть виключені. Зокрема, з’їзд суддів не буде обирати членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів та звільняти їх.

З докладним аналізом законопроекту можна ознайомитись в авторській статті: «Парламент ухвалив судову реформу Зеленського в першому читанні»

Суддя Касаційного кримінального суду Верховного Суду Тетяна Шевченко на власній сторінці висловилась щодо неприпустимості ухвалення законопроекту №1008:

«Закінчився один з насичених днів касаційного розгляду. Суддями Першої судової палати Касаційного кримінального суду розглянуто 22 кримінальних провадження. Бурхливі дискусії, непрості рішення. За кожним людські долі. Зважуємо всі доводи касаційних скарг, ретельно вивчаємо судові рішення. І тільки тоді, коли виправлення судових помилок викликає необхідність повторного розгляду у судах першої чи апеляційної інстанцій, зважуємось на скасування судових рішень. Сьогодні у складі нашої колегії таких рішень було 2. Інші помилки можливо було виправити у суді касаційної інстанції. Але ці рішення вирішували складні питання застосування процесуального законодавства, які можуть мати істотне значення як для судової практики , так і для долі конкретної людини.

Інші гілки влади вирішили, що така діяльність Верховного Суду є непотрібною, мовляв суди апеляційної і 1 інстанцій і самі впораються. А чи спитали у громадян, волею яких пояснюють такі швидкі рішення у прийнятті законів, чи бажають вони залишитись без права на майже останню надію на справедливість?»

 

Флешмоб підтримали: суддя Касаційного адміністративного суду ВС Тетяна Анцупова,

суддя Касаційного господарського суду Ганна Вронська,

суддя Великої Палати Верховного Суду Олександра Яновська

та суддя Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду у відставці Алла Лесько.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Атестація прокурорів місцевих прокуратур: враження прокурорів від іспиту
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Наталья Панченко
  Наталья Панченко
  судья Киевского окружного административного суда
 • Ирина Пучкова
  Ирина Пучкова
  судья Киевского районного суда Одессы
 • Ирина Шикеря
  Ирина Шикеря
  судья Первомайского районного суда Николаевской области
загрузка...