Позов проти Станіслава Щотки: суд відклав розгляд справи

12:30, 18 марта 2019
Наступне засідання суду пройде 25 березня.
Позов проти Станіслава Щотки: суд відклав розгляд справи

Окружний адміністративний суд Києва, аби надати сторонам час для ознайомлення з матеріалами справи, відклав на 25 березня розгляд справи по суті щодо визнання відсутності у Станіслава Щотки повноважень члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Про це передає прес-служба суду.

У суді нагадали, що позивач просить суд визнати відсутність у Станіслава Щотки з 5 грудня 2018 року повноважень члена ВККСУ, а також зобов’язати його утриматися від їх здійснення, оскільки, на думку позивача, у нього скінчився його 4-річний строк здійснення відповідних повноважень. Окрім того, позивач просить визнати з цієї дати протиправними дії як С. Щотки як члена ВККСУ щодо здійснення ним повноважень члена Комісії.

Також серед позовних вимог зазначено: визнати протиправною з 5 грудня 2018 року бездіяльність голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергія Козьякова щодо неналежного здійснення повноважень з організації роботи та неналежного здійснення загального керівництва Комісією.  

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що строк повноважень членів ВККС визначається законодавством, а не органами, якими вони були обрані або призначені. Члени ВККС, призначені в 2014 році, продовжать здійснювати повноваження до 2020 року. Відповідну думку в коментарі нашому виданню висловив голова Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Михайло Смокович.

«Після вступу в силу нового закону 30 вересня 2016 року тривалість строку повноважень членів ВККС, призначених/обраних в період вересня-грудня 2014 року, регулюється п. 26 прикінцевих та перехідних положень Закону «Про судоустрій і статус суддів» від 2016 року. А це означає, що кожен, хто був обраний або призначений на 6 років, продовжує свої повноваження до їх закінчення. Таке нормативно-правове врегулювання свідчить про те, що члени ВККС, які були обрані/призначені строком на 6 років в 2014 році, виконуватимуть свої повноваження до 2020 року», підсумував Михайло Смокович.

Додамо, до Окружного адмінсуду надійшли позови щодо визнання відсутності повноважень у 3 членів ВККС.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Рада судей выбирает членов Этического совета по проверке ВСП, ОНЛАЙН-трансляция
Рада судей выбирает членов Этического совета по проверке ВСП, ОНЛАЙН-трансляция
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Юрій Сорока
  Юрій Сорока
  суддя Волинського окружного адміністративного суду
 • Сергій Болотін
  Сергій Болотін
  член Вищої ради правосуддя, суддя Хмельницького апеляційного суду
 • Олег Сушко
  Олег Сушко
  суддя Сьомого апеляційного адміністративного суду
 • Віктор Маслов
  Віктор Маслов
  суддя Вищого антикорупційного суду
 • Ігор Клименко
  Ігор Клименко
  голова Національної поліції України
загрузка...