Заборона зловживання правами: посібник зі статті 17 Конвенції про захист прав людини переклали українською

11:05, 13 мая 2019
Стаття 17 Конвенції забороняє порушення та надмірне обмеження прав і свобод.
Заборона зловживання правами: посібник зі статті 17 Конвенції про захист прав людини переклали українською

Посібник зі статті 17 (Заборона зловживання правами) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, що охоплює прецедентне право до 31 березня 2019 року, перекладено українською мовою. Про це йдеться на сайті Практики ЄСПЛ

Стаття 17 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод забороняє порушення та надмірне обмеження прав і свобод, викладених у Конвенції. Вона застосовується до держав, груп та окремих осіб.

Згідно зі статтею 17, «жодне з положень цієї Конвенції не може тлумачитись як таке, що надає будь-якій державі, групі чи особі право займатися будь-якою діяльністю або вчиняти будь-яку дію, спрямовану на скасування будь-яких прав і свобод, визнаних цією Конвенцією, або на їх обмеження в більшому обсязі, ніж це передбачено в Конвенції».

Ця норма грунтується на статті 30 Загальної декларації прав людини (1948). Аналогічні положення містяться також у Міжнародному пакті про громадянські та політичні права (1966), Американській конвенції з прав людини (1969) та Хартії основних прав Європейського Союзу (2000).

Стаття 17 з’явилася у Конвенції через те, що неможливо виключати, що особа або група осіб намагатимуться покладатися на права, закріплені в Конвенції, для отримання можливості знищення тих самих прав.

Згідно з практикою ЄСПЛ, ніхто не повинен покладатися на положення Конвенції для того, аби послабити або знищити ідеали та цінності демократичного суспільства. Тому загальною метою статті 17 є перешкоджання використанню тоталітарними або екстремістськими групами в своїх інтересах принципів, проголошених Конвенцією.

Заборона зловживання правами спрямована на забезпечення демократій засобами боротьби з діями та діяльністю, які знищують або неналежним чином обмежують основні права і свободи незалежно від того, хто саме (держава, особа або група осіб) вчиняють такі дії.

Посібник був підготовлений Департаментом Юрисконсульта та є частиною серії «Посібники із застосування Конвенції», опублікованої Європейським судом з прав людини для інформування практикуючих юристів про основні постанови та рішення, прийняті судом у Страсбурзі. У виданні аналізується прецедентне право до 31 березня 2019 року.

Повний текст посібника українською мовою можна завантажити за посиланням.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що ЄСПЛ розібрався у справі українського судді проти газети.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
«Очищение судей будет в любом случае», - Зеленский
«Очищение судей будет в любом случае», - Зеленский
Loading...
Главное за день
загрузка...