Імідж і авторитет суду в епоху інформаційної відкритості: як підвищити

20:40, 12 сентября 2019
Комплексний підхід у формуванні іміджу установи та постійне вдосконалення своєї роботи однозначно допоможуть покращити суспільні настрої щодо судової влади.
Імідж і авторитет суду в епоху інформаційної відкритості: як підвищити

Сьомий апеляційний адміністративний суд оприлюднив матеріал «Підвищення іміджу та авторитету суду в епоху інформаційної відкритості», у якому роз’яснив деякі моменти щодо іміджу судової установи. Публікація з’явилася на офіційному сайті 7ААС.

«Імідж державної структури… Чи варто управлінцям та працівникам дбати про репутацію своєї установи?

У сьогоденні існують різні суспільні настрої щодо органів судової влади, але, на жаль, негативні оцінки у відсотковому співвідношенні ще переважають.

Для державної структури її репутація має функціональне та статусне значення, вона є показником рівня довіри і критерієм оцінки суспільством ефективності  управлінської діяльності держави загалом. Установі, у котрій суспільство прагне віднайти правосуддя та захистити свої права, вкрай важливо підтримувати позитивний діалог із громадськістю, адже це і є запорукою формування демократичного правового суспільства.

Імідж — це те, що фіксує ступінь відповідності дій правовладної установи вимогам та очікуванням конкретних соціальних груп  і усіх громадян.

Умовно можна виділити 7 критеріїв, за якими громадськість оцінює  і відповідно формує реноме будь-якої установи:

 • діловий імідж організації;
 • внутрішній імідж організації;
 • візуальний імідж організації;
 • соціальний імідж організації;
 • імідж керівника або основних керівників організації;
 • імідж працівників;
 • імідж послуг, які надаються в установі.

Ми переконані, що підтримка та підвищення образу судової установи — не справа випадку або зручної нагоди, це, швидше, звичка та стиль життя усієї команди. Кожен працівник є важливою складовою для формування суспільного враження щодо суду.

Таким чином, щоденна якісна робота суддів та усіх працівників суду — є запорукою налагодження успішної взаємодії із громадянами, що звертаються до суду. Єдність судової практики та верховенство права у комплексі із якісними судово-адміністративними послугами мають бути орієнтиром у напрямку підвищення рівня довіри до правосуддя. Розуміючи, що суди є регуляторами правових відносин, а не заангажованими владними інституціями, українці будуть сміливіше дбати про свої права і відчувати надійну захищеність, що є абсолютно звичним для європейського суспільства.

Цільовою аудиторією судової установи є не лише відвідувачі, а й усе суспільство, тому не менш значимою є просвітницька робота і активна зовнішня комунікація суду. Імідж будь-якого соціального інституту формується різними агентами соціального конструювання. Серед них основну роль відіграють засоби масової інформації: телебачення, друковані видання, мережа Інтернет тощо.

Масмедіа, які активно творять у суспільстві образ судової установи та загальне уявлення про її стан та проблеми, мають дбати про достовірність новин щодо судів та бути зацікавлені у відкритому інформуванні громадян.

Тож лише комплексний підхід у формуванні іміджу установи та постійне вдосконалення своєї роботи однозначно допоможуть покращити суспільні настрої щодо судової влади у нашій державі», — йдеться у матеріалі.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що у Вінниці невідомий розбив двері Сьомого апеляційного адмінсуду.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Віталій Безгін про те, як «Слуга народу» збирається реформувати державну службу
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Дмитрий Дубинко
  Дмитрий Дубинко
  заместитель Генерального директора Государственного предприятия «Информационные судебные системы»