Суд зобов’язав керівника надати письмову відповідь з урахуванням норм закону про звернення громадян

16:11, 13 августа 2020
Суд звернув увагу на неприпустимість надання відповіді у такій формі, з якої запитувачу необхідно робити певні висновки, здогадки та аналізи.
Суд зобов’язав керівника надати письмову відповідь з урахуванням норм закону про звернення громадян

Закарпатський окружний адміністративний суд визнав протиправними дії керівника Рахівської державної нотаріальної контори щодо ненадання обґрунтованої відповіді заявнику, зобов’язав повторно розглянути звернення та надати обґрунтовану письмову відповідь на звернення щодо оформлення спадщини. Про це інформує пресслужба суду.

Суд встановив, що позивач у своєму зверненні до нотаріуса просив письмово повідомити перелік документів, які йому необхідно донести до вже наданих ним, для оформлення спадку.

Натомість відповідачем було надано відповідь на звернення, де позивачу був роз’яснений Порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України при видачі свідоцтва про право на спадщину за законом, яку заявник вважає формальною відпискою.

Суд зазначив, що звернення позивача не можна вважати таким, що розглянуте відповідно до приписів Закону України «Про звернення громадян», а саме повно, об'єктивно, всебічно і належно, оскільки відповідачем не надано повну та вичерпну інформацію щодо документів, які необхідні заявнику для відкриття спадщини.

Суд звернув увагу на неприпустимість надання відповіді у такій формі, з якої запитувачу необхідно робити певні висновки, здогадки та аналізи.

Суд зауважив, що позивач не є юридично обізнаною особою, йому не може бути відомо всіх обставин при реалізації свого права на прийняття спадщини, і саме задля цього він звернувся до відповідача.

Суд дійшов висновку про задоволення позову, оскільки факт наявності у позивача порушеного права знайшов своє підтвердження у ході судового розгляду справи.

З текстом зазначеного рішення можна ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень за № 305/533/19.

Раніше ми повідомляли про відмову у наданні інформації на адвокатський запит: практика ВС.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Андрей Костин о судебной реформе, ВККС, международных экспертах и адвокатской монополии
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Дмитрий Дубинко
    Дмитрий Дубинко
    заместитель Генерального директора Государственного предприятия «Информационные судебные системы»
загрузка...