Судова реформа не є суто антикорупційним заходом: АРССУ ухвалила спільну заяву із Асоціацією адмінсудів

10:02, 30 сентября 2020
Асоціації наголосили на необхідності фахових дискусій з залученням органів суддівського врядування та самоврядування перед законодавчими ініціативами у сфері правосуддя.
Судова реформа не є суто антикорупційним заходом: АРССУ ухвалила спільну заяву із Асоціацією адмінсудів
lexinform.com.ua

Асоціація розвитку суддівського самоврядування України та Всеукраїнська асоціація адміністративних суддів ухвалили спільну заяву щодо принципів судової реформи в країні. Документ ухвалений за рішеннями правління від 29 вересня 2020 року. Відповідна заява оприлюднена пресслужбами асоціацій.

Нижче наводимо повний текст.

«Принципи судової реформи»

 1. Реформування судової влади має на меті імплементацію принципів верховенства права, забезпечення права на справедливий суд, захист прав та основоположних свобод людини і громадянина.
 2. Законодавчим ініціативами у сфері правосуддя повинна передувати фахова дискусія з залученням органів суддівського врядування та самоврядування, асоціацій адвокатів, суддів, провідних професійних громадських організацій.
 3. Громадські організації, залучені до реформи сфери правосуддя, можуть мати допоміжну роль, але їх рішення не можуть мати обов’язкового значення для органів державної влади та органів суддівського врядування.

Громадські організації чи створені за їх участю органи не можуть бути наділені повноваженнями щодо контролю за діяльністю конституційних органів.

Жодна з громадських організацій не може виступати від імені суспільства.

 1. Судова реформа не є суто антикорупційним заходом. Вона має здійснюватися не тільки з метою боротьби із корупцією, а насамперед для удосконалення судової системи, підвищення ефективної роботи інститутів судової влади, рівного доступу громадян до правосуддя.

Усунення корупційних ризиків у судочинстві є пріоритетним завданням у діяльності не лише антикорупційних органів, а й судової влади. Водночас подолання корупції в судовій системі не повинно зводитись до запровадження процедур, зміст яких суперечить Конституції і нівелює гарантії суддівської незалежності чи завдає шкоди авторитету правосуддя.

 1. Авторитет правосуддя є суспільною цінністю. Органи державної влади та державні службовці мають утримуватися від дій та висловлювань, що підривають довіру до судів чи судових рішень.
 2. Органи суддівського самоврядування та врядування повинні мати реальні інструменти для захисту незалежності суду та формування суддівського корпусу на засадах доброчесності та професійності, здійснення оцінки доброчесності суддів за загально відомими та встановленими Законом критеріями.
 3. Дисциплінарна відповідальність суддів має бути ефективним інструментом покарання за порушення, скоєні суддями. Проте дисциплінарна відповідальність не повинна стати механізмом впливу на суддів та їхні рішення.

Рішення ЄСПЛ не повинні бути безумовною підставою для дисциплінарної відповідальності суддів.

 1. Президент України, Верховна Рада України та Кабінет Міністрів України повинні утриматись від внесення будь-яких законопроектів, що містять положення, які суперечать рішенням Конституційного Суду України та мають наслідками обмеження конституційних гарантій незалежності судової влади.

За рішенням Правління АРССУ

від 29.09.2020 р.

За рішенням Правління ВААС 

від 29.09.2020 р.

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» писала, що ВРП наголосила: законодавчі зміни, які суперечать Конституції, неприпустимі. 

Також повідомлялося, що підходи до реформування Вищої ради правосуддя обговорить оновлена Комісія з питань правової реформи. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій. 

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Як відзначили 30-річчя утворення господарських судів України, відео
Як відзначили 30-річчя утворення господарських судів України, відео
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Євген Животов
  Євген Животов
  суддя Закарпатського апеляційного суду
 • Віталій Катющенко
  Віталій Катющенко
  суддя Окружного адміністративного суду міста Києва
 • Євген Мацький
  Євген Мацький
  суддя Сьомого апеляційного адміністративного суду
загрузка...