ВРП пояснила, чому внесла Зеленському подання про призначення судді Кицюка

17:08, 3 декабря 2020
Вища рада правосуддя вирішила внести Президентові подання про призначення Віктора Кицюка після рішення Верховного Суду.
ВРП пояснила, чому внесла Зеленському подання про призначення судді Кицюка

Вища рада правосуддя повторно розглянула рекомендацію ВККСУ про призначення Віктора Кицюка на посаду судді Печерського районного суду міста Києва та ухвалила рішення про внесення Президентові України подання про його призначення.

Про це йдеться у повідомленні ВРП.

Зазначається, що у вересні 2017 року Вища рада правосуддя відмовила у внесенні Президентові України подання про призначення Кицюка В. П. через порушення щодо нього кримінальної справи, встановлення Дисциплінарною палатою факту порушення суддею норм Кодексу України про адміністративні правопорушення та відсутність вичерпних відомостей у декларації доброчесності судді.

Вказане рішення ВРП суддя В. Кицюк оскаржив до Верховного Суду.

Рішенням від 11 грудня 2019 року Верховний Суд задовольнив позов Кицюка В. П. та скасував рішення ВРП від вересня 2017 року. Верховний Суд вказав:

- сам факт порушення кримінальної справи не доводить винуватість судді, оскільки діє презумпція невинуватості до винесення вироку суду;

- факт визнання судді винним у порушенні процесуального законодавства та непритягнення до дисциплінарної відповідальності через сплив строку не свідчить про неможливість бути призначеним суддею;

- зазначення в декларації інформації не в повному обсязі саме по собі не свідчить про недоброчесність судді. 

Окремо Верховний Суд зазначив, що в аналогічних справах ВРП вносила подання про призначення, зокрема щодо судді Подільського районного суду міста Києва. Аналогічна позиція Верховного Суду неодноразово була підтверджена рішеннями Великої Палати Верховного Суду. 

Відповідно, ВРП повторно розглянула рекомендацію ВККСУ про призначення Віктора Кицюка на посаду судді Печерського районного суду міста Києва. При чому, оскільки вказана рекомендація ВККСУ внесена у 2014 році, до початку процедури кваліфікаційного оцінювання, яке розпочалося у 2015 році, ВРП розглянула вказане подання. 

Питання кваліфікаційного оцінювання щодо судді Віктора Кицюка буде розглянуто ВРП після надходження відповідного подання та завершення розгляду Верховним Судом позову В. Кицюка щодо припинення кваліфікаційного оцінювання. 

Інша інформація щодо можливого неодноразового порушення суддею В. Кицюком правил дорожнього руху не знайшла підтвердження. Суддя надав вичерпні пояснення з цього приводу.

Національне агентство з питань запобігання корупції, перевіривши декларації судді, не знайшло ознак порушень порядку декларування статків та майна.

Засідання ВРП проводилося публічно, з відеотрансляцією в мережі інтернет, представники правозахисних громадських організацій в засіданні участі не брали.

Нагадаємо, «Судово-юридична газета» писала, що ВРП внесе Зеленському подання про призначення 9 суддів. 

Також ВРП відрядила чотирьох суддів для здійснення правосуддя.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
В Украине будут судить по английскому праву: какую судебную реформу предлагает Кабмин
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Виктор Грищук
    Виктор Грищук
    член Высшего совета правосудия
загрузка...