Припинення провадження у справах про банкрутство боржників: правова позиція КГС ВС

11:45, 13 декабря 2019
Судове засідання відбулося 12 листопада.
Припинення провадження у справах про банкрутство боржників: правова позиція КГС ВС

У справі №10/110б про банкрутство ВАТ, яке з 2014 року перебуває в процедурі ліквідації, Регіональне відділення ФДМУ по Луганській області подало клопотання про припинення провадження у справі на підставі ст. 12 Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» та п. 4-3 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом». Про це повідомляє офіційний сайт ВС.

Ухвалою Господарського суду Луганської області від 21 січня 2019 року, залишеною без змін постановою Східного апеляційного господарського суду від 7 травня 2019 року, провадження у справі припинено з мотивів існування для цього правових та фактичних підстав з огляду на те, що розмір частки держави у статутному капіталі боржника становить 55,778%; рішення ФДМУ у формі наказу від 10 липня 1995 року №39-ДП «Про прийняття рішення щодо приватизації об’єкта» стосовно приватизації боржника є чинним; ВАТ включено до переліку відкритих акціонерних товариств, акції яких запропоновані до продажу у 1995 році згідно з додатком №1 до постанови КМУ від 15 травня 1995 року №343, а також на імперативні приписи абз. 1 п. 4-3 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», відповідно до якого провадження у справах про банкрутство боржників, якими є державні підприємства та/або господарські товариства, понад 50% акцій (часток) яких прямо чи опосередковано належать державі, щодо яких прийнято рішення про приватизацію, підлягає припиненню, крім тих, що ліквідуються за рішенням власника.

12 листопада 2019 року Верховний Суд у складі палати для розгляду справ про банкрутство КГС прийняв постанову про залишення оскаржуваних судових рішень без змін, погодившись із мотивами та висновками судів про те, що провадження у справі про банкрутство ВАТ підлягає припиненню.

Із повним текстом постанови КГС ВС від 12 листопада 2019 року у справі №10/110б можна ознайомитися за посиланням.

Раніше «Судово-юридична газета» писала про постанову КГС ВС щодо спростування майнових дій боржника у процедурах банкрутства.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Зарплата працівників апаратів судів: чи буде вирішена проблема, відео
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Алексей Плахов
  Алексей Плахов
  судья Восточного апелляционного хозяйственного суда
 • Оксана Чус
  Оксана Чус
  судья Центрального апелляционного хозяйственного суда
 • Олег Билоус
  Олег Билоус
  судья Кассационного административного суда Верховного Суда
 • Анатолий Радчук
  Анатолий Радчук
  судья Одесского окружного административного суда
 • Владимир Гончар
  Владимир Гончар
  судья Кропивницкого апелляционного суда