Верховний Суд роз’яснив, коли неприбуткова організація має стати платником ПДВ

17:40, 12 февраля 2020
Організація  підлягає обов'язковій реєстрації як платник податку у разі коли загальна сума від прибутку перевищує 300 тисяч гривень.
Верховний Суд роз’яснив, коли неприбуткова організація має стати платником ПДВ

Установа, яка не є платником ПДВ, зобов’язана зареєструватись платником ПДВ у випадку, коли загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг протягом останніх 12 календарних місяців сукупно перевищує 300 тисяч гривень (без урахування ПДВ).

Про це зазначено у постанові, ухваленій колегією суддів судової палати з розгляду справи №2а/0370/2676/11, повідомляє прес-служба ВС.

Зокрема, розглядався позов Любешівської районної ради Волинської області до Камінь-Каширської міжрайонної державної податкової інспекції про скасування податкових повідомлень-рішень.

Позов мотивований тим, що райрадою від імені територіальних громад сіл на аукціоні було продано об’єкт незавершеного будівництва «Любешівський молокозавод», про що укладено договір купівлі-продажу. Це майно на балансі райради не перебувало, рахунки, на які надійшли кошти від реалізації майна, для Любешівської райради не відкривалися, райрада прибутку від продажу комунального майна не отримувала. Отже, позивач вважає, що він не зобов’язаний нарахувати та сплатити податок на прибуток і зареєструватися як платник ПДВ.

Відповідно до висновків податкового органу підставою для нарахування податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств місцевої комунальної власності та ПДВ є неоподаткування позивачем операції з продажу об'єкта незавершеного будівництва.

Суд касаційної інстанції погодився з висновком суду апеляційної інстанції щодо правомірності податкових повідомлень-рішень, якими позивачу нараховано грошові зобов’язання з податку на прибуток і ПДВ з таких підстав.
У ході розгляду справи було з’ясовано, що вартість нерухомого майна становила 726 490 грн, кошти від продажу поступили на рахунок спеціального фонду місцевого бюджету «Бюджет розвитку» відповідно до вимог Бюджетного кодексу України.

Відповідно до Закону України «Про податок на додану вартість», чинного на час спірних правовідносин, особа підлягає обов'язковій реєстрації як платник податку у разі коли загальна сума від здійснення операцій з поставки товарів (послуг) протягом останніх дванадцяти календарних місяців сукупно перевищує 300 тисяч гривень (без урахування ПДВ) (підпункт 2.3.1 п. 2.3 ст. 2).
Отже, позивач зобов’язаний зареєструватися як платник ПДВ.

Щодо оподаткування податком на прибуток, колегія суддів вказала на приписи п. 7.11 ст. 7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», де визначено, які доходи неприбуткових організацій (органів місцевого самоврядування) звільняються від оподаткування.
Суд зазначив, що у тому разі, коли неприбуткова організація отримує дохід з джерел інших, ніж визначені підпунктами 7.11.2–7.11.7 п. 7.11 ст. 7 цього Закону, така неприбуткова організація зобов'язана сплатити податок на прибуток.

На підставі аналізу зазначених норм права Верховний Суд зробив такий правовий висновок: у випадку отримання доходу від продажу нерухомого майна, тобто з іншого джерела, ніж передбачено підпунктом 7.11.2 п. 7.11 ст. 7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», такий дохід підлягає оподаткуванню податком на прибуток на загальних підставах. Також установа, яка не є платником ПДВ, зобов’язана зареєструватись як платник ПДВ у випадку здійснення операцій з постачання товарів/послуг протягом останніх 12 календарних місяців, сума яких сукупно перевищує 300 тисяч гривень.

Раніше «Судово-юридична газета» писала про висновок ВС, у яких випадках підприємці повинні дотримуватися рівня шуму

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.

 

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Зарплата працівників апаратів судів: чи буде вирішена проблема, відео
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Алексей Плахов
  Алексей Плахов
  судья Восточного апелляционного хозяйственного суда
 • Оксана Чус
  Оксана Чус
  судья Центрального апелляционного хозяйственного суда
 • Олег Билоус
  Олег Билоус
  судья Кассационного административного суда Верховного Суда
 • Анатолий Радчук
  Анатолий Радчук
  судья Одесского окружного административного суда
 • Владимир Гончар
  Владимир Гончар
  судья Кропивницкого апелляционного суда