Стало відомо, як захистити майнові інтереси у кримінальному провадженні з урахуванням наявних стандартів практики застосування ЄСПЛ норм Протоколу №1 до Конвенції. Зокрема, як повернути тимчасово вилучене майно, повідомив інформаційний ресурс ECHR.Ukrainian Aspect.
Так, вчені та адвокати-практики відповіли на головні питання щодо кримінальних проваджень під час вебінару, організованого головою Комітету НААУ з питань БПД Олександром Дроздовим.
Відомо, відповідно до ст. 1 Протоколу № 1 кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права. Проте попередні положення жодним чином не обмежують право держави вводити в дію такі закони, які вона вважає за необхідне, щоб здійснювати контроль за користуванням майном відповідно до загальних інтересів або для забезпечення сплати податків чи інших зборів або штрафів.
Співдоповідачем заходу виступила член Комітету НААУ з кримінального права та процесу Ірина Гловюк.
Під час заходу учасники дослідили практику Європейського суду з прав людини та практику Касаційного кримінального суду ВС з питань застосування ст. 1 Протоколу № 1, зокрема, на прикладі рішення у справі «East/West Alliance Limited» проти України»(заява № 19336/04).
Частина 1
Частина 2
Частина 3
Частина 4
Раніше «Судово-юридична газета» розповідала, що ВС роз’яснив, за яких умов рішення ЄСПЛ вважається повністю виконаним.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.