ВП ВС визначить порядок встановлення меж населеного пункту: анонс засідань Верховного Суду

11:14, 12 октября 2020
На цьому тижні Верховний Суд розгляне важливі для громадськості справи.
ВП ВС визначить порядок встановлення меж населеного пункту: анонс засідань Верховного Суду

Пресслужба Верховного Суду оприлюднила анонс судових засідань на поточний тиждень.

Так, 12 жовтня 2020 року Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду розгляне касаційну скаргу захисника особи, засудженої до п’яти років позбавлення волі за незаконне заволодіння транспортними засобами.

Як установили суди, у серпні 2016 – січні 2017 року ця особа та інші особи за попередньою змовою вистежували у Львові та Києві автомобілі конкретної марки і, використовуючи електронне обладнання, відключали сигналізації, відчиняли дверні замки автомобілів, блокували сигнал GPS та викрадали автівки. Потім за грошову винагороду вони повертали автомобілі невстановленим слідством особам для подальшої передачі власникам. Таким чином за чотири викрадені автомобілі група осіб отримала майже 100 тис. доларів.

(Справа № 752/26664/17, провадження № 51-3013км20)

13 жовтня об 11:00 відбудеться засідання Великої Палати ВС у справі № 925/642/19 щодо порядку встановлення меж населеного пункту та права органів місцевого самоврядування розпоряджатися земельними ділянками такого населеного пункту.

У цій справі Касаційний господарський суд у складі ВС вважає за необхідне відступити від висновків Касаційного адміністративного суду у складі ВС, викладених у постанові від 3 березня 2020 року у справі № 367/6388/16-а. Так, згідно із позицією КАС ВС, судам необхідно визначити, чи були встановлені межі населених пунктів у передбаченому законом порядку, після чого з’ясувати, у межах якого з них перебуває спірна земельна ділянка. Водночас, у разі якщо межі населених пунктів не встановлені в порядку, визначеному ЗК України, судам належить виходити з фактичних меж населених пунктів.

Відсутність реалізації компетентними органами своїх повноважень щодо встановлення меж міста не свідчить про фактичну відсутність таких меж. 

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що ВП ВС сформулювала позиції щодо стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги

Також ВП ВС визначила, як вирішується спір щодо усунення перешкод у реєстрації права власності на нерухоме майно

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Что важнее: регламент или программа «Слуг народа» – комментируют депутаты
Что важнее: регламент или программа «Слуг народа» – комментируют депутаты
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Дмитро Матохнюк
    Дмитро Матохнюк
    суддя Сьомого апеляційного адміністративного суду
  • Галина Юровська
    Галина Юровська
    суддя Конституційного Суду України
загрузка...