ВР ухвалила закон про перехід УПЦ МП до новоствореної церкви

12:23, 17 января 2019
Проект закону зареєстровано за №4128-д.
ВР ухвалила закон про перехід УПЦ МП до новоствореної церкви

У четвер, 17 січня, Верховна Рада ухвалила Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи", повідомляє прес-центр ВР.

Законом передбачено механізми, які встановлюватимуть, в який саме спосіб релігійна організація може змінити свою підлеглість діючим в Україні та за її межами релігійним управлінням.

Повідомляється, що держава визнає право релігійної громади на її підлеглість у канонічних і організаційних питаннях будь-яким діючим в Україні та за її межами релігійним управлінням і вільну зміну цієї підлеглості шляхом реєстрації нової редакції статуту та/або внесення відповідних змін до статуту (положення) релігійної громади.

"Рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін або доповнень до статуту ухвалюються загальними зборами релігійної громади. Такі загальні збори релігійної громади можуть скликатися її членами", — вказується у законі.

Передбачається, що рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін до статуту ухвалюються не менш як двома третинами від кількості членів релігійної громади.

Рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін до статуту засвідчується підписами членів відповідної релігійної громади.

Крім того, у законопроекті наголошується, що частина громади, яка не погоджується з рішенням про зміну підлеглості, має право утворити нову громаду і укласти договір про порядок користування культовою будівлею і майном з їх власником.

Законом забороняється вчиняти будь-які дії щодо відчуження майна релігійної організації.

Прикінцевими положеннями Закону установлено, що релігійна організація, у разі прийняття рішення щодо зміни своєї підлеглості, повідомляє про таке рішення центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері релігії, або обласні, Київську та Севастопольську міські державні адміністрації, а в Автономній Республіці Крим — Раду міністрів Автономної республіки Крим, які забезпечують оприлюднення цього рішення на своєму офіційному веб-сайті.

Статути релігійних організацій мають бути приведені у відповідність із цим Законом упродовж року з дня набрання ним чинності.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що свобода віросповідання не допускає надання державою переваг одній церкві при утиску в реалізації прав іншої.

Крім того, новостворена Православна церква України, що отримала 6 січня Томос про автокефалію, зможе претендувати на статус патріархії. Вселенський патріархат в Константинополі розгляне це питання після того, як до складу ПЦУ увійдуть ієрархи УПЦ Московського патріархату.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Реформа прокуратуры: какой должна быть зарплата прокурора и какие проблемы остались нерешенными
Реформа прокуратуры: какой должна быть зарплата прокурора и какие проблемы остались нерешенными
Loading...
Главное за день
Сегодня день рождения празднуют
  • Олександр Яковлєв
    Олександр Яковлєв
    суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду
загрузка...