Підробляла підписи і привласнювала кошти: суд посилив покарання начальниці поштового відділення

21:05, 26 марта 2019
Жінка заподіяла Укрпошті матеріальних збитків на суму більш ніж 28 тисяч гривень.
Підробляла підписи і привласнювала кошти: суд посилив покарання начальниці поштового відділення

Хмельницький апеляційний суд посилив покарання за корупційний злочин начальниці поштового відділення. Про це повідомляє прес-служба судової влади.

Хмельницький апеляційний суд скасував вирок у частині призначеного покарання начальниці одного з поштових відділень Деражнянського району. Летичівський районний суд визнав її винною у службовій підробці (ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України) і привласнені чужого майна шляхом зловживання службовим становищем (ч. 2 ст. 191 Кримінального кодексу України).

Перша інстанція призначила їй 2 роки позбавлення волі і ще на півтора позбавила права займати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій. Проте від в’язниці її звільнили з випробуванням, встановивши півтора роки іспитового строку. Апеляційна інстанція за скаргою прокурора щодо покарання ухвалила нове рішення: 1 рік 6 місяців обмеження волі з відбуванням реально і 2 роки позбавлення права займати згадані посади.

Як встановили суди, начальниця поштового відділення протягом 2016 року, зловживаючи своїм службовим становищем, неодноразово підробляла у документах підписи отримувачів і платників, привласнюючи гроші. Це були кошти, призначені на виплату соціальної допомоги людям, оплату комунальних послуг від населення, передплату газет. Усього жінка заподіяла Укрпошті матеріальних збитків на суму 28035 грн.

У суді першої інстанції жінка свою вину визнала повністю і розкаялась. До апеляційної інстанції вирок не оскаржувала. Його оскаржив прокурор, бо вважав, що суд неправильно застосував закон про кримінальну відповідальність. Так, до корупційних злочинів не можна застосовувати норми ст. 75 Кримінального кодексу України про звільнення від реального покарання з іспитовим строком.

Колегія суддів апеляційного суду у вироку зазначила, що за приміткою до ст. 45 Кримінального кодексу України злочин, передбачений ст. 191 Кримінального кодексу України, якщо він вчинений шляхом зловживання службовим становищем, належить до корупційних. Ст. 75 Кримінального кодексу України забороняє звільняти осіб, які вчинили такі злочини, від відбування покарання з випробовуванням і встановлювати їм іспитовий строк. «За таких обставин призначення А. покарання із застосуванням ст. 75 Кримінального кодексу України за ч. 2 ст. 191 Кримінального кодексу України не відповідає вимогам закону про кримінальну відповідальність», — дійшов висновку апеляційний суд.

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що співробітників комунальної корпорації «Київавтодор» викрили в розкраданні коштів з держбюджету. У 2017 році заступник генерального директора корпорації спільно з двома підлеглими і керівником комерційної підрядної структури привласнили гроші, які були виділені на ремонт доріг у Києві.

Також нам стало відомо, що у Кельменецькому районі Чернівецької області начальниця одного з сільських відділень Укрпошти привласнила матеріальне майно державного підприємства на суму понад 100 тисяч гривень.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Реформа прокуратуры: какой должна быть зарплата прокурора и какие проблемы остались нерешенными
Реформа прокуратуры: какой должна быть зарплата прокурора и какие проблемы остались нерешенными
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Олена Ганечко
  Олена Ганечко
  член Ради суддів України, суддя Шостого апеляційного адміністративного суду
 • Галина Мигаль
  Галина Мигаль
  суддя Франківського районного суду м. Львова
 • В'ячеслав Пєсков
  В'ячеслав Пєсков
  суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду
загрузка...