Використання відпусток за попередні роки: Мінсоцполітики відповіло на численні запити

19:20, 12 августа 2019
Законодавством не передбачено терміну давності, після якого працівник втрачає право на щорічні відпустки.
Використання відпусток за попередні роки: Мінсоцполітики відповіло на численні запити

Згідно з частиною п’ятою статті 11 Закону України «Про відпустки» (далі — Закон) забороняється ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років підряд. Частиною другою статті 12 Закону передбачено, що невикористану частину щорічної відпустки має бути надано працівнику, як правило, до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка. Про це повідомляється на офіційному сайті Міністерства соціальної політики України.

Зазначається, що у разі, якщо працівник з будь-яких причин не скористався своїм правом на щорічні відпустки за кілька попередніх років, він має право використати їх, а у разі звільнення, незалежно від підстав, йому має бути виплачено компенсацію за всі невикористані дні щорічних відпусток.

Законодавством не передбачено терміну давності, після якого працівник втрачає право на щорічні відпустки, воно не містить заборони надавати щорічні відпустки у разі їх невикористання.

Частиною третьою статті 10 Закону встановлено обмеження щодо загальної тривалості щорічних основної та додаткових відпусток (не може перевищувати 59 календарних днів, а для працівників, зайнятих на підземних гірничих роботах, — 69 календарних днів), на які має право працівник у відповідний робочий рік, тобто за один робочий рік.

На випадок, коли працівникові після використання у відповідному робочому році щорічної відпустки за цей рік надається невикористана щорічна відпустка за минулий період, зазначене обмеження не поширюється. Враховуючи вищезазначене, у наведеному в листі випадку працівник має право на використання щорічних відпусток за попередні роки.

Нагадаємо, що «Судово-юридична газета» повідомляла про висновок ВС щодо відрахування із зарплатні працівника для покриття заборгованості підприємству

Крім того, ми писали про те, що новий Трудовий кодекс дозволить українцям законно працювати на фрілансі , а декому — брати тривалішу відпустку

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
За підтримки Північного апеляційного госпсуду відкрилася унікальна виставка бойових прапорів
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Игорь Фомин
  Игорь Фомин
  член Высшего совета правосудия
 • Егор Краснов
  Егор Краснов
  судья Кассационного административного суда Верховного Суда
 • Богдана Гедз
  Богдана Гедз
  судья Зализнычного районного суда Львова
 • Сергей Каракашьян
  Сергей Каракашьян
  судья Окружного административного суда Киева
 • Вита Катющенко
  Вита Катющенко
  судья Днепровского районного суда Киева