АМКУ попереджає : теплопостачальників штрафуватимуть за зрив опалювального сезону

09:45, 10 октября 2019
Штраф становитиме до 10% доходу за останній звітний рік.
АМКУ попереджає : теплопостачальників штрафуватимуть за зрив опалювального сезону

Антимонопольний комітет України (АМКУ) буде штрафувати компанії-теплопостачальники, які є монополістами, за зрив опалювального сезону. Про це повідомляє прес-служба АМКУ.

У повідомленні йдеться, що штраф становитиме до 10% доходу за останній звітний рік.

«Відмова суб’єкта, що займає монопольне становище (а саме такими в більшості є теплопостачальники), від реалізації товару за відсутності його альтернативи, може мати ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним становищем», — зазначаються в АМКУ.

Заначається, що АМКУ провів дослідження теперішньої ситуації з опаленням у кількох регіонах і виявив такі порушення конкурентного законодавства як з боку теплопостачальників, так і з боку місцевих органів влади:

  • встановлення понаднормових тарифів за послуги з централізованого теплопостачання;
  • надання послуг неналежної якості та відмова у проведенні перерахунків за неякісно надані послуги;
  • нарахування за послуги за нормами споживання при наявності приладів обліку;
  • збільшення тарифу без попередження споживачів.

Як повідомляє прес-служба Комітету, загрозу опалювальному сезону несуть невирішені питання між Нафтогазом, операторами газорозподільчих мереж та теплопостачальниками. У зв’язку з відшкодуванням різниці в тарифах на теплопостачання та велику суму заборгованості споживачів за тепло окремі організації погрожують не розпочинати опалювальний сезон, допоки ці проблеми не вирішаться.

«Комітет прекрасно усвідомлює, що його втручання не матиме ефекту без усунення системних проблем галузі, які потребують дій інших органів влади. Тому настанови та рекомендації були надіслані Міністерству розвитку громад та територій України», — наголошують в АМКУ.

Варто зазначити, що для безпечного та надійного опалювального сезону відділення АМКУ надало органам місцевого самоврядування та теплопостачальникам 360 рекомендацій.

Нагадаємо, що «Судово-юридична газета» повідомляла, що уряд створив групу з вирішення проблемного старту опалювального сезону.

Крім того, ми писали, що опалювальний сезон у Києві затримується.

Також відомо, що у жовтні українців чекають нові тарифи на газ.  

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Нові реалії судової влади України: як ухвалювали законопроект №1008
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Борис Желик
    Борис Желик
    председатель Хозяйственного суда Черновицкой области