На Львівщині з посади медсестри незаконно звільнили одиноку матір: жінка оскаржує звільнення в суді

14:27, 3 июля 2020
Її звільнення мотивували відсутністю вільних вакансій, хоча на жінку поширюються спеціальні гарантії як на одиноку матір з дитиною віком до 14 років.
На Львівщині з посади медсестри незаконно звільнили одиноку матір: жінка оскаржує звільнення в суді

У рамках другого етапу медичної реформи одиноку матір звільнили з посади медсестри всупереч законодавчій забороні. Про це повідомляє ГО «Соціальний рух».

Незаконно звільнена Наталія Юренкова проживає у селищі Магерів на Львівщині. Вона майже 18 років працювала у лікарняному закладі, назва якого неодноразово змінювалась. 11 жовтня 2002 р. її було прийнято на роботу до Рава-Руської райлікарні на посаду медсестри Магерівської лікарні, а вже 30 березня 2020 р. вона була звільнена з посади медсестри палатної з комунального некомерційного підприємства «Магерівська міська лікарня».

Зазначається, що причини для скорочення штату директорка КНП Мирослава Жигайло описала так: «Процедура закупівель медичних послуг передбачатиме дотримання надавачами умов надання послуг та специфікації на конкретні послуги групи послуг. Вторинна (спеціалізована) допомога КНП «Магерівська міська лікарня» не відповідає вимогам до медичних послуг, які будуть надаватися за Програмою медичних гарантій, розроблених для закладів».

«Хоча другий етап медреформи стартував з 1 квітня, але працівників попередили про скорочення ще наприкінці січня. Керівництво просто констатувало те, що заклад зіштовхнеться зі нестачею фінансування. Серед 22-х працівників, яких попередили про звільнення, опинилась і Наталія Юренкова. Її звільнення мотивували відсутністю вільних вакансій, хоча на жінку поширюються спеціальні гарантії як на одиноку матір з дитиною віком до 14 років», — йдеться у повідомленні.

Згодом жінка подала позов про поновлення на роботі. Як вбачається із заперечень адміністрації лікарні, про те, що пані Юренкова виховує малолітню дитину сама, на момент звільнення відомо не було. Жінка спростовує це аргументом, що їй надавалася додаткова відпустка як одинокій матері, а також вона пред’являла свідоцтво про народження дитини, де запис про батька зроблено за її вказівкою.

Пані Юренкова прокоментувала ситуацію так: «Як сирота й одинока матір я сама виховувала доньку та доглядала за хворими, працюючи медсестрою. Дбаючи про підвищення кваліфікації, я пройшла курси буквально перед звільненням, у лютому. Звільнити намагалися навіть вагітну працівницю, але начальство злякалось її заяв про готовність йти до суду. Керівництво обіцяло, що до мого звільнення на ділі не дійде. Втративши роботу, я пішла до суду. Найбільшим ударом стала нездорова увага до мого особистого життя. Наскільки мені відомо, керівництво лікарні звернулось до наближених працівників, аби відшукати будь-які свідчення того, що я виховую дитину з батьком. Але правда у тому, що людини, записаної батьком, не існує, це вигадане ім’я. Я закликаю жінок у подібній ситуації боротися у суді. Чим більше буде позовів і розголосу, тим більше шансів, що роботодавці чинитимуть по закону».

Наступне засідання у Жовківському райсуді Львівщини у справі відбудеться 3 липня 2020 року.

Відомо, що відповідно до частини 3 статті 184 Кодексу законів про працю України, звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років – частина шоста статті 179), одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини з інвалідністю з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов’язковим працевлаштуванням.

Раніше «Судово-юридична газета» писала про звільнення за власним бажанням: чи може роботодавець в односторонньому порядку змінити строки попередження.

Також ми повідомляли про про невиплату належних працівникові коштів при звільненні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Як на Комітеті з питань правової політики обговорювали судову реформу Зеленського
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Ярослава Горобцова
  Ярослава Горобцова
  судья Киевского окружного административного суда
 • Оксана Карпенко
  Оксана Карпенко
  судья Черкасского апелляционного суда
 • Элла Сгара
  Элла Сгара
  судья Восточного апелляционного хозяйственного суда
 • Вячеслав Наставный
  Вячеслав Наставный
  судья Кассационного уголовного суда Верховного Суда, член Совета судей Украины
 • Александр Сибига
  Александр Сибига
  судья Высшего хозяйственного суда Украины
загрузка...