Кабмін оновив акти щодо відмивання коштів і фінансування тероризму

14:24, 23 июля 2020
Кабінет Міністрів затвердив нову редакцію ЄДІС, це допоможе наблизити законодавство до Міжнародних стандартів FATF.
Кабмін оновив акти щодо відмивання коштів і фінансування тероризму

На виконання вимог закону від 6 грудня 2019 року № 361-ІХ про фінансовий моніторинг Урядом затверджено нову редакцію Положення про Єдину державну інформаційну систему (ЄДІС) у сфері запобігання та протидії відмиванню коштів. Про це повідомили у пресслужбі Міністерства фінансів.

Документом встановлюються оновлені засади визначення інформаційних ресурсів та використання технологій інформаційного обміну ЄДІС, порядок надання суб’єктами ЄДІС інформаційних ресурсів, необхідних для проведення Держфінмоніторингом оперативного та стратегічного аналізу.

«Нова редакція документу, передбачає, що серед підстав включення або виключення осіб до/з переліку є рішення адміністративного суду про осіб, які відповідають критеріям, визначеними резолюціями Ради Безпеки ООН, та відомостям міжнародних організацій про осіб пов’язаних з терористичними організаціями або щодо яких застосовано міжнародні санкції. Також актуалізовано порядок формування Переліку осіб, пов'язаних з провадженням терористичної діяльності або стосовно яких застосовано міжнародні санкції. Реалізація нових положень забезпечить технічну відповідність українського законодавства Міжнародним стандартам FATF», – йдеться у повідомленні.

Інформація щодо громадян, іноземців, юридичних осіб та трастів подається до Держфінмоніторингу СБУ та МЗС для включення до Переліку. Вони здійснюватимуть розгляд запитів щодо виключення осіб з зазначеного Переліку терористів (МЗС має забезпечити канал для комунікації осіб зі спеціальним Комітетом РБ ООН).

Окрім того, передбачено негайне доведення до відома суб’єктів первинного фінансового моніторингу відповідної інформації.

Інформаційний обмін ЄДІС пропонується базувати на СЕВ ДЕІР «Трембіта» (Системі електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів).

Нагадуємо, завершено розслідування у справі про хабар чиновниці Офівсу Президента.

Раніше «Судово-юридична газета» розповідала за що оштрафували Amazon.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Як на Комітеті з питань правової політики обговорювали судову реформу Зеленського
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Ольга Совгиря
  Ольга Совгиря
  заместитель председателя Комитета Верховной Рады Украины по вопросам правовой политики
 • Таисия Геза
  Таисия Геза
  судья Восточного апелляционного хозяйственного суда
 • Виктор Кривенко
  Виктор Кривенко
  судья Конституционного Суда Украины
 • Светлана Шаренко
  Светлана Шаренко
  председатель Киевского районного суда Харькова
 • Владимир Петренко
  Владимир Петренко
  судья Киевского районного суда Одессы
загрузка...