У НАБУ прокоментували конституційну кризу і вимагають рішучих кроків

10:57, 6 ноября 2020
Відзначається, що через рішення КСУ втрачена можливість відшкодувати мільярди збитків, які були нанесені через корупцію.
У НАБУ прокоментували конституційну кризу і вимагають рішучих кроків

Національне антикорупційне бюро України вимагає негайно врегулювати ситуацію, яка склалася через скандальне рішення Конституційного Суду. У Бюро вважають, що наразі існує ризик знищення будь-якого антикоруційного органу. Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

"Рішення, ухвалені суддями Конституційного Суду України впродовж 2019-2020 років у питаннях боротьби з корупцією, викликають занепокоєння. Наслідками таких рішень є системне послаблення інституційної спроможності органів, покликаних викривати корупцію, та звільнення від відповідальності осіб, причетних до завдання шкоди інтересам держави в особливо великих розмірах.

КСУ своїми рішеннями позбавив Національне бюро права через суд анулювати кабальні для державних підприємств угоди, фактично декриміналізував незаконне збагачення, звільнив від відповідальності за неподання декларації. Загалом, через такі рішення КСУ назавжди втрачено можливість відшкодувати мільярди збитків, завдані через корупцію.

17 вересня 2020 року КСУ визнав неконституційними окремі норми Закону «Про НАБУ» в частині повноважень Президента України. І хоча це рішення не скасовує факт утворення та функціонування Національного бюро, не обмежує роботу детективів та не ставить під сумнів статус Національного бюро як державного правоохоронного органу, воно містить загрози для повноцінної роботи інституції в майбутньому.

Через визнання неконституційними повноважень Президента, передбачених Законом «Про НАБУ», менше ніж за півтора місяця поза правовим полем опиняться такі питання, як:

 • призначення та звільнення Директора Національного бюро,
 • здійснення незалежного аудиту інституції,
 • обрання і функціонування Ради громадського контролю при НАБУ.

Ситуація, що склалася, потребує негайного врегулювання. Однак, ми переконані, що розглядати її потрібно в більш широкому контексті, ніж врегулювання правових засад функціонування Національного бюро. Адже за нинішніх умов існує ризик того, що будь-який з антикорупційних органів може бути знищений через винесення політичних рішень Конституційним Судом", — йдеться у повідомленні НАБУ. 

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що у НАЗК пояснили, чому КСУ так швидко ухвалив рішення у справі щодо декларування.

 Також Володимир Зеленський та голова Венеціанської комісії обговорили питання КСУ.

 Ще ми писали, що НААУ зробила заяву щодо рішення КСУ про неконституційність окремих положень антикорупційного законодавства.

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Нова карта судів України: що стане з місцевими судами та що чекає громадян, суддів та апарати
Нова карта судів України: що стане з місцевими судами та що чекає громадян, суддів та апарати
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Іванна Іванюк
  Іванна Іванюк
  суддя Залізничного районного суду м. Львова
 • Олена Висоцька
  Олена Висоцька
  заступник Міністра юстиції України
 • В'ячеслав Хохуляк
  В'ячеслав Хохуляк
  суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду
загрузка...