Вимагала валютні хабарі за громадянство: САП завершила розлідування у справі експосадовиці міграційної служби

18:35, 3 декабря 2020
Службовиця пропонувала організувати процес набуття громадянства України за неправомірну вигоду.
Вимагала валютні хабарі за громадянство: САП завершила розлідування у справі експосадовиці міграційної служби

Прокурори САП та детективи НАБУ прийняли рішення про завершення досудового розслідування у справі стосовно колишньої Першої заступниці Голови Державної міграційної служби України, підозрюваної у проханні надати та одержанні неправомірної вигоди. Про це повідомляє пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Так, у 2017 році посадовицю міграційної служби було викрито в рамках спецоперації НАБУ під прикриттям, яка була проведена з метою викриття та документування фактів злочинної діяльності організованої групи в системі органів ДМС України, пов’язаної з впровадженням корупційної схеми незаконного документування іноземців паспортами громадян України та посвідками на постійне чи тимчасове проживання на її території за обов’язкової умови надання службовим особам вказаного державного органу неправомірної вигоди.

У ході досудового розслідування встановлено, що вказана службова особа у червні 2017 року запропонувала організувати оформлення громадянину В’єтнаму посвідки на тимчасове проживання в Україні на один рік з можливістю подальшого її продовження до трьох років. При цьому перша заступниця міграційної служби висловила прохання надати їй неправомірну вигоду за забезпечення нею відповідного процесу оформлення документів у сумі 1800 доларів США, яку в подальшому одержала.

Згодом, у серпні 2017 року колишня Перша заступниця Голови ДМС України запропонувала організувати процес набуття громадянином Ірану громадянства України за територіальним походженням, яке мало підтверджуватись завідомо неправдивими офіційними документами, подальшого отримання ним паспорта громадянина України і паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Для вирішення цього питання перша заступниця висловила прохання надати їй неправомірну вигоду у сумі 30 000 доларів США.

2 грудня 2020 року прокурорами САП прийнято рішення про відкриття матеріалів слідства стороні захисту.

Відмо, що у листопаді 2017 року ГПУ та СБУ зірвали вищезгадану спецоперацію детективів, тим самим убезпечивши від викриття інших учасників злочинного угруповання. Тоді трьом детективам НАБУ було безпідставно повідомлено про підозру у скоєнні тяжких злочинів. Згодом кримінальне провадження стосовно детективів було закрито прокурором за відсутності в їх діях складу злочину.

У подальшому законність та обґрунтованість прийнятого рішення підтверджено ухвалою слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 2 грудня 2020 року, якою відмовлено у задоволенні скарги захисту експосадовиці на постанову про закриття кримінального провадження.

Нагадаємо, «Судово-юридична газета» писала, що ДБР завершило розслідування щодо посадовця Держслужби геології та надр, який вимагав неправомірну вигоду у 30 000 доларів. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
В Украине будут судить по английскому праву: какую судебную реформу предлагает Кабмин
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Виктор Грищук
    Виктор Грищук
    член Высшего совета правосудия
загрузка...