Антикорсуд доручив повернути справу Татарова назад до НАБУ

17:51, 15 января 2021
ВАКС зобов’язав Генпрокурора розглянути клопотання щодо передачі справи заступника директора Офісу Президента від СБУ назад до НАБУ.
Антикорсуд доручив повернути справу Татарова назад до НАБУ
Источник фото: pravda.com

Кримінальне провадження за підозрою заступника керівника Офісу Президента Олега Татарова є виключною підслідністю НАБУ і САП, і має бути повернуте до Національного бюро для подальшого розслідування детективами. Таке рішення ухвалив Вищий антикорупційний суд, повідомляє пресцентр НАБУ.

Йдеться про рішення від 13 січня 2021 року, яким зобов’язано Генпрокурора розглянути клопотання щодо необхідності передачі справи Татарова від СБУ назад до НАБУ. 

У своєму рішенні суддя ВАКС зазначає, що одним із фактів, що досліджується у межах цього провадження, є надання народним депутатом України неправомірної вигоди службовій особі. Відтак, кримінальне правопорушення за ч. 3 ст. 369 вчинене народним депутатом України і, відповідно до ст. 216 КПК України, може бути розслідуване виключно детективами НАБУ.

«Рішення про передачу справи до СБУ у подальшому може призвести до уникнення відповідальності за вчинений злочин винними, адже усі зібрані докази будуть визнані судом недопустимими через здійснення розслідування неналежним органом.

Обмежена підслідність передбачена для НАБУ і САП, визначена законодавцями як гарантія ефективного та неупередженого досудового розслідування корупційних злочинів, вчинених топпосадовцями. Закон прямо забороняє передавати справи, в яких досліджуються злочини, підслідні Національному бюро, до інших органів досудового розслідування», - сказано у повідомленні.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що Олег Татаров прокоментував зміну підслідності з НАБУ на СБУ по своїй справі.

Нагадаємо також, що Антикорсуд повернув клопотання прокурору про арешт Татарова.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Кто «обкакался»: Украина или МВФ, и что с судебной реформой – мнение народных депутатов
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Алексей Плахов
  Алексей Плахов
  судья Восточного апелляционного хозяйственного суда
 • Оксана Чус
  Оксана Чус
  судья Центрального апелляционного хозяйственного суда
 • Олег Билоус
  Олег Билоус
  судья Кассационного административного суда Верховного Суда
 • Анатолий Радчук
  Анатолий Радчук
  судья Одесского окружного административного суда
загрузка...