Подання повідомлень про зміни у майновому стані: НАЗК відповіло на головні питання

12:04, 28 января 2021
Обов’язок окремих суб’єктів декларування подавати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані відновлено після набрання чинності змін до Закону України «Про запобігання корупції».
Подання повідомлень про зміни у майновому стані: НАЗК відповіло на головні питання

Національне агентство з питань запобігання корупції відповіло на ТОП-3 питань щодо подання повідомлень про суттєві зміни у майновому стані.

«Близько місяця тому - 30 грудня 2020 року - був відновлений обов'язок подавати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані. За цей час до нашого Контакт-центру вже надійшло багато питань. Ми відібрали для вас найпопулярніші з них та даємо відповідь. 

Чи потрібно тепер подавати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані?

Так, якщо ви є суб’єктом декларування, який займає відповідальне та особливо відповідальне становище. Або ж ви займаєте посаду, пов’язану з високим рівнем корупційних ризиків. Детальніше з переліком таких посад можливо ознайомитись за посиланням.

Якщо суттєві зміни у майновому стані відбулися у період, коли була скасована норма Закону, що передбачала подання повідомлень, чи потрібно подавати повідомлення тепер?

Ні, потрібно подавати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані лише щодо тих змін, які виникли з 30 грудня 2020 року. Про зміни у майновому стані, які виникли до цієї дати, повідомляти не потрібно.

Якщо член моєї родини придбав майно, вартість якого перевищує 50 прожиткових мінімумів, чи потрібно подавати повідомлення про зміни у майновому стані?

Ні, інформація про отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку членом сім’ї суб’єкта декларування не повідомляється.

Нагадуємо, що обов’язок окремих суб’єктів декларування подавати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані відновлено після набрання чинності змін до Закону України «Про запобігання корупції». 

Докладніше про те, як правильно подати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, можна дізнатися за посиланням», — йдеться у повідомленні.

Раніше у НАЗК нагадали, чи потрібно декларувати подарунки. 

Нагадаємо, «Судово-юридична газета» повідомляла, що у 2021 році НАЗК здійснюватиме повний контроль за декларуванням суддів, попередньо інформуючи про це Вищу раду правосуддя та збори КСУ. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій. 

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Компенсація суддівської винагороди за карантин та зарплата апарату судів: що робити
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Владимир Иващук
    Владимир Иващук
    судья Ровненского апелляционного суда
загрузка...